Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Международна изложба в София призовава българите да гласуват

Снимка: ЕПА/БГНЕС

На 2 май в София в парковото пространство на НДК ще бъде открита международната изложба "Излез и гласувай" на глобалнoто креативнo студиo за социално въздействие Fine Acts, подкрепена от Бюрото на Европейския парламент в България. Идеята на експозицията е да насърчи гражданите да гласуват в предстоящите избори за Европарламент. "Всеки глас е сила, която ние като индивиди можем да упражним, за да повлияем на посоката, в която се движи ЕС", казва Тео Георгиев, илюстратор и представител на България в кампанията. Изложбата може да бъде видяна до 16 май 2024 г. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Деца със специални потребности ще демонстрират спортни умения в Русе

Спортен празник за деца и младежи със специални потребности ще се проведе днес на площада пред сградата на Община Русе, съобщиха от местното сдружение "Родители на деца и възрастни с аутизъм". Събитието е посветено на първата година от началото на..

публикувано на 02.03.25 в 06:00

Застудяване с валежи от дъжд и сняг

В неделя ще бъде облачно. С преминаването на студен атмосферен фронт от запад ще завали дъжд, който до обед ще обхване и Източна България. В планинските райони на Западна България дъждът ще се примесва със сняг. Минималните температури ще бъдат..

публикувано на 01.03.25 в 18:30

Български дипломати раздадоха мартеници на хората в Одрин

Мартеници превзеха централните улици на Одрин, предаде кореспондентът на БГНЕС. Един от най-разпознаваемите български символи беше раздаван от дипломати в Генералното ни консулство на жителите и гостите на най-големия турски град в Тракия. Южните..

публикувано на 01.03.25 в 16:52