Декларация за стратегическо партньорство между България и Азербайджан подписаха президентите Румен Радев и Илхам Алиев.Българският държавен глава е на официално посещение в Баку. В последните 2 години Радев и Алиев се срещат за четвърти път.
Двете страни подписаха също Договор за съвместно опериране между “България Еър“ и Азербайджанската национална авиокомпания, Меморандум за разбирателство между Държавната петролна компания на Азербайджан и “Асарел Инвестмънт“ ЕАД и Меморандум за разбирателство и сътрудничество в технологичните иновации, предаде БТА.
Азербайджан е ключов партньор на България в енергетиката и доставя половината от годишното потребление на страната от газ, като помогна за диверсификацията на газовите доставки.
В планинския курорт Банско започва международният конкурс LITTLE MISS AND MISTER GALAXY 2025, организиран от Асоциацията на модните агенции в България. За 15-а поредна година в него ще участват момичета и момчета на възраст от 4 до 17 години от..
59 души загинаха, а 155 пострадаха при пожар по време на концерт на популярната група "ДНК", избухнал снощи в дискотека "Пулс" в град Кочани, разположен в източната част на Северна Македония, на 65 км от границата с България. Част от..
През нощта по-значителна облачност ще има над северните и източни райони от страната, където на места ще превали краткотраен дъжд. Ще духа слаб и умерен западен вятър. В понеделник от северозапад с умерен и силен вятър ще нахлува още по-студен въздух...
59 души загинаха, а 155 пострадаха при пожар по време на концерт на популярната група "ДНК", избухнал снощи в дискотека "Пулс" в град Кочани,..
В София се провежда протест с искането да бъдат наложени максимални присъди на мъж и жена, умъртвявали животни по особено жесток начин. В онлайн петиция..
Република Северна Македония е в седемдневен траур. Град Кочани, където пожар в дискотека отне живота най-малко на 59 души – млади хора и деца, почти..