Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Министърът на електронното управление не очаква технически проблеми с машините за гласуване

Валентин Мундров
Снимка: БГНЕС

Технически проблеми с машините за гласуване на изборите на 9 юни няма да има.” Това заяви служебният служебният министър на електронното управление Валентин Мундров по повод завършилата проверка за удостоверяване на техническите устройства. Той добави, че докладът на ръководителите на екипи е положителен.

След малко започва процедурата, която се извършва от Централната избирателна комисия и е свързана с довереното изграждане на софтуера, който ще се инсталира на машините за гласуване”, поясни министърът. Изграждането ще се извършва в контролирана среда, предоставена от Министерството на електронното управление. След това ще бъде оповестен т.нар. хешкод, който ще се изписва на всяка бюлетина.

Общо 9500 машини ще бъдат на разположение на избирателите в страната и други 250 – в чужбина.




БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Българската лична карта е избрана като най-добрата в Европа на престижно изложение в Швейцария

На изложение-конференция High Security Printing EMEA-2025 в Базел, Швейцария, българската лична карта спечели първо място за най-добра лична карта в Европа за 2024 г ., съобщи МВР. Освен за модерния и естетичен дизайн, българската лична..

публикувано на 08.02.25 в 17:58

Стара Загора е домакин на Национален кулинарен форум

За първи път в Стара Загора ще се проведе Chef's Food Park като част от третото издание на Националния кулинарния форум „Chef's Secrets – Еволюция на вкуса“ 2025, съобщава БТА. През почивните дни, 8 и 9 февруари, градът под липите ще събере на..

публикувано на 08.02.25 в 07:05

Учебният център на Летище София ще обучава специалисти от цял свят

Авиационният учебен център на Летище София получи акредитация от Световната асоциация на летищата (ACI) и се присъединява към елитната група от 21 обучителни хъба, сред които са тези на водещи европейски летища като Мюнхен, Истанбул и Атина. У..

публикувано на 08.02.25 в 06:15