В петък, 7 юни, ще бъде слънчево. Следобед над планинските райони ще се развие купеста облачност, но само на отделни места ще превали. Ще духа слаб вятър, предимно от изток. Максималните температури ще бъдат между 28° и 33°, в София – около 28°.
В планините – предимно слънчево, с развитие на купеста облачност в следобедните часове, като на отделни места ще превали и прегърми. Ще духа слаб вятър от изток-североизток. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде около 23°, на 2000 м – около 15°.
По Черноморието също ще грее слънце, ще духа слаб до умерен източен вятър. Максималните температури ще бъдат до 25°-28°, а температурата на морската вода – 20°-22°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.
На Балканския полуостров ще бъде предимно слънчево. Следобед на отделни места, главно над Карпатите ще превали и прегърми. ВБукурещ ще бъде 34 градуса, в Атина – 33, в Белград – 32, в Истанбул – 29.
В останалата част от Европа – на Пиренеите облачността ще бъде разкъсана, по-значителна над западните и северните райони и на отделни места там ще вали. В Северна Франция и Германия ще бъде предимно слънчево, над южните райони с превалявания. Преди обед ще бъде слънчево в Централна Европа и на Апенините, а следобед се очакват валежи. Над повечето райони на Британските острови, Скандинавския полуостров и Финландия ще вали дъжд. Над Източна Европа ще има краткотрайни валежи, в отделни райони на Полша, Беларус и Европейска Русия – значителни по количество. В Мадрид ще бъде 36 градуса, в Рим – 31, във Виена – 27, в Мюнхен – 24, в Москва – 23, в Париж – 21, в Стокхолм и Санкт Петербург – 19.
Отвъд Океана – в Ню Йорк ще бъде 28 градуса, в Чикаго – 25, в Кейптаун и Мелбърн – 17.
Праисторическият комплекс "Провадия-Солницата" – най-старият солодобивен и градски център в Европа (5600 - 4350 г. пр. Хр.), е сред обектите, предложени за Знак за европейско наследство – 2025. Тази година Европейската комисия е получила общо 21..
Посланикът на България в САЩ Георги Панайотов и Райчо Райчев - основател и изпълнителен директор на българската компания EnduroSat, се срещнаха с експерти от Комисията за наука, космос и технологии на Камарата на представителите на САЩ. За това..
Спешно да бъдат предвидени допълнително 200 милиона лева за ръст на заплатите в публичния сектор – за това настоява КНСБ преди второто четене на Бюджет 2025 в пленарната залата, което предстои следващата седмица. Конкретно се иска повишаване на..
Румънските власти отстраниха Калин Джорджеску от президентските избори Калин Джорджеску няма да бъде допуснат до участие в президентските..
Освен при крайна необходимост, българските граждани и автомобилни превозвачи да избягват пътувания до Сърбия на 15 и 16 март, до приключване на..
Спешно да бъдат предвидени допълнително 200 милиона лева за ръст на заплатите в публичния сектор – за това настоява КНСБ преди второто четене на..