Докато в България и Европа брояха бюлетините след парламентарните избор, Министерството на финансите продаде на 10 юни държавен дълг за 400 млн. лв. или почти 200 млн. евро. Обявено бе, че ще се емитират книжа за 200 млн. лв., но в крайна сметка бяха извадени за продажба двойно повече облигации.
Ценните книжа са с падеж след 6 години при лихва от 3,25%. Банките придобиха над 70% от облигациите, застрахователните дружества - 16,5% от ценните книжа, а пенсионните и гаранционните фондове закупиха 13%. По-дребни инвеститори си поделиха 0,3 на сто.
Едва 25,7% от българите са за въвеждането на еврото от 1 януари 2026 г ., а 30,8% приемат въвеждането като задължително условие на членството ни в ЕС, но искат то до стане по-късно . Останалите се колебаят. Според проучване на социологическа агенция..
България засега няма да подава искане за извънреден конвергентен доклад – ключова стъпка за влизане в еврозоната. Това съобщи финансовият министър Теменужка Петкова от парламентарната трибуна. Тя обясни, че на срещите си с еврокомисаря за..
Българска бизнес делегация ще посети Киев, Украйна, в периода 10-11 февруари 2025 г. Събитието се организира по инициатива на Посолството на България в Украйна и Столична община, а негов организатор е Българската търговско-промишлена палата...
Оборотът на големите търговски вериги в България е намалял с 28,8% в деня на бойкота спрямо предходния ден. Това представлялва понижение от 7,9 млн. лева..
Премиерът Росен Желязков свика в съботния ден извънредно съвещание в Министерския съвет заради високите цени на хранителните стоки. След като на 13..