Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Специално събитие ни информира за правата при пътуване със самолет

Снимка: Pixabay

Европейският потребителски център България и ГД "Гражданска въздухоплавателна администрация" организира изнесен щанд - част от информационна кампания за правата на пътниците при пътуване с въздушен транспорт - на летище София, Терминал 2, Заминаващи, на 20 юни, четвъртък, от 10 до 12 ч.


Основна цел на събитието е да се повиши осведомеността на пътниците за техните права - ще бъде предоставена подробна информация в случай на закъснения, отмяна на полети, отказан достъп до борда, изгубен или забавен багаж.

На място ще бъдат приемани и жалби за закъснели или отменени полети, както и за загубени куфари.

На Летище София след присъединяването ни към Шенген по въздух и вода





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

"Агра 2025" среща науката с практиката

Най-новите технологични решения, продукти и проекти в областта на земеделието и агроиндустрията, ще бъдат представени на изложението "Агра 2025" в залите на Международния панаир в Пловдив, съобщава БТА. Тазгодишното 33-то издание на форума..

публикувано на 18.02.25 в 07:10

Валежите продължават и във вторник, по-значими – в Източна България

Във вторник , 18 февруари , минималните температури ще бъдат между минус 5 и 0°. В София ще е около минус 5°. В по-голямата част от страната ще се задържи студено, облачно, с валежи от сняг, в крайните югоизточни райони – от дъжд. Снежната..

публикувано на 17.02.25 в 17:40

Летището в София вече носи името на Апостола на свободата – Васил Левски

В навечерието на честванията в памет на Апостола на свободата Васил Левски, президентът Румен Радев официално наименува столичното летище "Васил Левски" – София,  съобщи прессекретариатът на държавния глава. По Конституция президентът има правомощията..

публикувано на 17.02.25 в 17:23