В неделя ще бъде слънчево и горещо. Ще духа слаб, в Източна България до умерен вятър от изток-североизток. Температурите ще продължат да се повишават и максималните ще бъдат между 32° и 37°, в София – около 32°.
В планините също ще бъде слънчево. Следобед ще има незначителна купеста облачност. Ще духа слаб вятър от изток-североизток. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде около 27°, на 2000 м – около 20°.
По Черноморието ще бъде слънчево. Ще духа до умерен вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат 27°-30°, а на морската вода – 25°-26°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.
На Балканския полуостров времето ще бъде горещо. В Букурещ ще бъде 36 градуса, в Белград – 35, в Атина – 33, в Истанбул – 32.
Над Пиренеите ще бъде предимно слънчево. Над Западна Европа ще бъде хладно със значителна облачност и валежи от дъжд на места на Британските острови и по атлантическото крайбрежие. Под влияние на преминаващия през Средна Европа студен атмосферен фронт на много места ще се развие купесто-дъждовна облачност и ще има краткотрайни валежи и гръмотевични бури. Предимно слънчево ще бъде времето в по-голямата част от Източна Европа. Над Централното Средиземноморие ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността над северните райони, където ще превали. В Мадрид ще бъде 33 градуса, в Рим – 32, в Санкт Петербург – 29, във Виена и Москва – 28, в Париж – 22, в Стокхолм – 20, в Мюнхен – 16.
В Ню Йорк ще бъде 33 градуса, в Чикаго – 31, в Мелбърн – 15, в Кейптаун – 13.Във вторник , 18 февруари , минималните температури ще бъдат между минус 5 и 0°. В София ще е около минус 5°. В по-голямата част от страната ще се задържи студено, облачно, с валежи от сняг, в крайните югоизточни райони – от дъжд. Снежната..
В навечерието на честванията в памет на Апостола на свободата Васил Левски, президентът Румен Радев официално наименува столичното летище "Васил Левски" – София, съобщи прессекретариатът на държавния глава. По Конституция президентът има правомощията..
Летище София работи нормално при зимни условия, съобщи БТА. Пистата за излитане и кацане, рульожките за маневриране и перонът са почистени. Самолетите се третират против обледеняване. Желателно е пътниците е да идват на съответния терминал на..
В различни периоди от съществуването си, дирекция "Предавания за чужбина" на общественото радио, позната днес като мултимедийната многоезична програма на..
В понеделник минималните температури ще бъдат между минус 4 и 1 °. В София ще е около минус 3°. В Северна България максималните температури ще са..
Справянето с кризите пред ЕС, изисква повишаване на европейската глобална конкурентоспособност и гарантиране на сигурността, заяви президентът Румен..