"Лудогорец" потегли в Шампионска лига с 3:1 над "Динамо Батуми"

В Разград "Лудогорец" победи „Динамо Батуми“ с 3:1 в първи мач от първия кръг на Шампионската лига. Головете за българския шампион бяха на Бърнард Текпетей, Рик Джонатан и Аслак фон Витри, а Владимер Мамучашвили отбеляза почетното попадение за гостите. Лудогорец откри резултата в 13-ата минута на мача. Вторият гол за българите дойде във 24-ата минута при бързо контраатака.

През второто полувреме грузинските шампиони започнаха да атакуват българската врата и в 62-рата минута върнаха един гол. В 72-рата минута "Лудогорец“ възстанови аванса от два гола. Въпреки победата, разградчани трябва да съжаляват, че не успяха да вкарат повече голове, което би им позволило да отидат по-спокойни на 17 юли в Грузия за реванша.