Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Оранжев код за много горещо време е подаден за цялата страна

Снимка: ЕПА/БГНЕС

В петък ще е слънчево и горещо. След обяд ще има заоблачаване, но само на отделни места на изток ще превали краткотрайно. Минималните температури ще са между 20° и 24°, в София 20°. Максималните ще са от 34° до 39°, в столицата 34°. 

По Черноморието ще е слънчево. На юг ще има заоблачавания и на места може да превали. Температурите на въздуха ще са до 30-35°. Морската вода е 26-27°. Вълнението на морето ще е 2-3 бала. 

Над планините ще е слънчево, след обяд на места ще се заоблачи. Максималната температура на 1200 м надморска височина ще е до 29°, на 2000 м до 21°.

В събота и неделя остава горещо. В събота след обяд на изток са възможни кратки валежи.

В Европа слънчево ще е на Пиренейския п-ов и в Италия. В Западна и Централна Европа ще е облачно с кратки валежи. В района на Алпите явленията ще са интензивни. Облачно с валежи ще е и на север. Над по-голямата част на Източна Европа ще е слънчево.

В Лондон и Париж ще е 18° и 20°. В Берлин и в Москва се очакват 28° и 29°. В Мадрид и Рим ще е 34°. В Атина и в Белград ще е 37° и 39°, в Истанбул 32°. Най-горещата европейска столица ще е Букурещ с 40°.

Във Ванкувър и Монреал ще е 18° и 24°, в Чикаго и в Ню Йорк ще е 26° и 25°. В Лос Анжелис се очакват 28°, в Маями и в Мексико сити ще e 30° и 22°, в Буенос Айрес и в Рио де Жанейро ще 11° и 25°. В Дубай и в Йерусалим ще е 42° и 37°.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Найден Тодоров получи най-високото румънско отличие за култура

На специална церемония в румънското посолство в София, посланик Бръндуша Предеску връчи на маестро Найден Тодоров ордена "Културни заслуги" с ранг "Велик офицер" . "Тук сме, за да почетем днес вашия Маестро, когото смятам за национално съкровище,..

публикувано на 19.02.25 в 13:39

Столичното летище вече има нова визия и ново име

На тържествена церемония столичното летище бе наименувано “Васил Левски“, в присъствието на вицепремиера и министър на транспорта Гроздан Караджов, главният изпълнителен директор на оператор на аеропорта "СОФ Кънект" Хесус Кабайеро, представители на..

публикувано на 19.02.25 в 13:23

Мразовито време в средата на седмицата

В сряда , 19 февруари, минималните температури ще бъдат между минус 8 и минус 3°. В София ще е около минус 7°. През деня валежите от сняг в североизточните райони ще започнат да спират, но в Югоизточна България все още на много места снеговалежът..

публикувано на 18.02.25 в 18:10