На 29 юли българските спортисти участват в 6 от олимпийските турнири

Йоана Илиева ще се бори за призовите места в надпреварата по сабя в Париж

Йоана Илиева
Снимка: bulfencing.com

Най-добрата българска фехтовачка Йоана Илиева ще се бори за призовите места в надпреварата по сабя на Олимпийските игри в Париж в понеделник, 29 юли.

Джудистът Марки Христов ще срещне Александър Хюсеин в мач от първия кръг на категория до 73 кг.

Втория си мач в Париж ще изиграе боксьорът Радослав Росенов.
Радослав Росенов
Надеждата ни за медал в категория до 63,5 кг. ще мери сили с водача в схемата Уайът Санфорд от Канада.

В надпреварата за стрелба на 10 метра с въздушен пистолет сред 17 отбора ще участват и Антоанета Костадинова и Кирил Киров.

Габриела Георгиева ще плува в трета серия от квалификациите на 100 метра гръб от плувния олимпийски турнир.

Мача си от втория кръг на тенис турнира ще изиграе Виктория Томова.

Най-добрата ни тенисистка при жените победи полякинята Магдалена Фрех в първия си двубой в неделя. В понеделник ще играе с 11-та в схемата Ема Наваро от САЩ. Първата ракета  в женския тенис на България  записа ново върхово класиране в публикуваната днес световна ранглиста – Виктория Томова напредна с три места и постигна рекордната за нея 46-а позиция.

Валентина Георгиева е първият финалист на България на Олимпиадата в Париж.
Валентина Георгиева
На своя 18-ти рожден ден на 28 юли, гимнастичката си осигури място на финала на прескок в турнира по спортна гимнастика при жените.