Десислава Ангелова завоюва шесто място на скиф на олимпиадата в Париж

Десислава Ангелова
Снимка: AP/Lindsey Wasson

Десислава Ангелова завърши на шесто място на скиф в турнира по гребане на олимпийските игри в Париж.

Дебютантката в най-високия спортен форум преодоля дистанцията от 2 хил. метра за 7:33.19 минути. Тя е първата българка на олимпийски финал в гребането от 16 години след световната рекордьорка Румяна Нейкова, която триумфира в същата дисциплина в Пекин 2008.

Победител стана Каролин Флорайн от Нидерландия с време 7:17.28 мин., следвана от Eма Туиг, Австралия, и Виктория Сенкуте от Литва.

По-рано днес другият български представител в гребането Кристиан Василев се класира на 14-о място на скиф.