Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

"Яз ти постилам" – модерен прочит на популярната фолклорна песен от Пиринския край

Снимка: Бисера и Лидия / Bisera & Lidia

Продуцентът Атанас Зайков – Atazar  и дуетът Бисера и Лидия ни представят красивия български фолклор, облечен в звуците на нашето съвремие. Песента "Яз ти постилам" носи духа на типичния deep house стил, но звуците на виолата проникват и достигат до най-скритите места в сърцата ни – а именно кътчетата, отредени за несподелената любов.

Избраните фрагменти от пиринската народна песен "Яз ти постилам" обрисуват дълбоката емоция на истински обичащата жена и придават индивидуалност на цялостния проект. Опирайки се на фолклорния текст, Atazar създава своеобразно звуково пътешествие, което неслучайно е допълнено от лиричния двуглас на певиците Бисера и Лидия. С "Яз ти постилам" екипът отправя искрено послание към тези слушатели, които ще усетят и преживеят своите лични истории.

Редактор: Диляна Трачева



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

"Късно е" – вдъхновена от силата на българката да отстоява любовта

Вярна на своя характерен етно стил с актуално звучене, Димана Мирчева, позната като DIA,ни поднася най-новия си сингъл – "Късно е". В него певицата и автор на песни надгражда посланията си, както винаги опирайки се на български легенди и вярвания,..

публикувано на 10.02.25 в 10:15

"Ако трябва"

Стенли открива годината с новия си сингъл "Ако трябва" – песен, която ще бъде включена и в неговия предстоящ нов албум. "Ако трябва" е с типичното за легендарния изпълнител модерно поп звучене и както винаги впечатлява със силнопослание.Автор..

публикувано на 08.02.25 в 09:25

Сопраното Анета Тодорова и инициативите на сдружението за култура и изкуство "Орфей" в Брюксел

Българо – белгийското сдружение за култура и изкуство "Орфей" организира концерт в Брюксел за Деня на влюбените и Трифон Зарезан. В концерта посветен на любовта и виното, ще участват пианистката Антония Кирил Евгениева, цигуларката Жаклин Прейс..

публикувано на 06.02.25 в 10:20