В най-горещите дни на лятото членове на "Грийнпийс" обикалят страната, за да покажат колко горещо е в градската среда. С помощта на термокамери те засичат температурата около сградите, която на места като Пловдив достига до 70 градуса. Експериментът иска да насочи вниманието към проблема с все по-изчезващата зеленина в градовете.
Основната цел на тези проучвания според директора на "Грийнпийс" - България Меглена Антонова е да се покаже, че градовете стават по-горещи заради ефекта на градския топлинен остров. Тази допълнителна топлина се дължи на липсата на растителност, отработените газове, тъмния асфалт и строителни материали. Изменението на климата вече води до задълбочаването на проблема.
Според неотдавнашно проучване на Института за глобално здраве в Барселона дърветата могат да намалят с една трета смъртността при горещи вълни в градовете.
Снимки: Грийнпийс - БългарияВ рамките на операцията Thunder, координирана от Интерпол и Световната митническа организация, агенция "Митници" е задържала 100 леопардови гекона и 243 тарантули. Операцията е проведена през периода 11.11.2024 г. – 06.12.2024 г. с участието на..
Днес и утре БСП провежда заседание на 51-вия си конгрес. Очаква се временният председател Атанас Зафиров да направи отчет за изминалия период. Делегатите трябва да гласуват и промени в Устава на партията, с които да се върне старото положение -..
В старопланинския град Априлци днес и утре традиционният празник на сланината и греяната ракия събира хиляди почитатели на традициите, предаде кореспондентът на БНР Пламен Христов. Посетителите ще могат да се насладят на "Бабината гозба" и..
На 16 февруари Радио България празнува своята 89-а годишнина. Честит празник, колеги! Честит празник, слушатели и приятели отблизо и далеч!..
В старопланинския град Априлци днес и утре традиционният празник на сланината и греяната ракия събира хиляди почитатели на традициите, предаде..
На 14 февруари в "България днес" сме на празнична вълна. Почитаме и Трифоновден, и деня на Св. Валентин, и деня на археолога. В аванс поглеждаме и към..