Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Евростат: 44% от българите не могат да си позволят едноседмична почивка извън дома

Снимка: pixabay.com

България заема второ място след Румъния сред страните в Европейския съюз по фактора “Неспособност на хората да си позволят едноседмична годишна почивка извън дома” на Евростат. Данните показват значителни неравенства и дисбаланси във възможностите на гражданите и за много от тях ваканцията е привилегия.

Според проучването 60% от румънците не почиват, защото не могат да си го позволят. Това се отнася за 44% от българите и за 43% от унгарците, докато в Норвегия едва 8% от хората изпитват икономически затруднения.

Двайсет и осем на сто от българите и румънците са пътували веднъж през 2022 г., според данните на Евростат.



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Българско знаме се извисява на 21 метров пилон край Етрополе

На церемония в присъствието на президента Румен Радев българското знаме беше издигнато на 21 метров пилон в местността Звездата край Етрополе близо до паметника-костница "Братската могила". " Днес всички ние издигаме глас, че в разделно за света..

публикувано на 01.03.25 в 16:10
Патриарх Даниил

Заупокойна света литургия беше отслужена в памет на патриарх Неофит

Архиерейска заупокойна света литургия беше отслужена в митрополитската катедрала “Св. великомъченица Неделя” по повод първата годишнина от смъртта на българския патриарх и Софийски митрополит Неофит. Той застана начело на Българската православна..

публикувано на 01.03.25 в 13:58
Главният мюфтия Мустафа Хаджи и Румен Радев

Румен Радев домакин на вечерята ифтар по случай свещения месец Рамазан

Президентът Румен Радев ще бъде домакин на тържествената вечеря ифтар по случай началото на свещения за мюсюлманите месец Рамазан. На нея са поканени представители на мюсюлманската общност, на останалите традиционни вероизповедания, на..

публикувано на 01.03.25 в 10:21