Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Българският климат е благоприятен за развитието на медицински туризъм

Снимка: БТА

Съчетанието от благоприятен климат, красива природа и многобройни минерални води и лечебна кал в България благоприятства развитието на курортното лечение.
По време на 11-ия Годишен конгрес на Българския съюз по балнеология и СПА туризъм, д-р Антоанета Грозева, директор на Медицинския колеж към бургаския университет "Проф. д-р Асен Златаров" изтъкна, че страната ни има над 100-годишни традиции в балнеолечението.

Доц. Грозева изтъкна също, че България като страна, разположена на Черно море, притежава изключително много възможности и за морелечение и развитие на медицинския туризъм, който води началото си от 1965 год.

Сред най-известните ни центрове по Черноморското крайбрежие са тези в курортите Албена, Свети Константин и Елена, Златни пясъци и Поморие, изтъкна доц. Грозева. Така например в санаториума "Бургаски минерални бани", открит през 1954г., лечението е с голяма ефективност, заради минералната вода, която е с изключителен състав, с много добри качества, подходяща температура и може да се ползва за външно и вътрешно балнеолечение за много заболявания. Водата съдържа силиций, който напоследък се използва като анти-ейдж терапия.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България е в челната тройка в ЕС по ръст на разходи за труд

България е на второ място в Европейския съюз по нарастване на разходите за час труд през второто тримесечие на 2024 г. в сравнение със същия период на 2023 г., показват данни на Евростат. Ръстът е от 15,4%. Пред нас е Хърватия със 17,6%, а..

публикувано на 21.09.24 в 12:05

Годишният стокообмен между България и Германия е 12 млрд. евро

Икономическото и инвестиционно сътрудничество между България и Германия обсъдиха в президентството държавният глава Румен Радев и немският посланик в София Ирене Планк. Те са разговоряли и за предизвикателствата пред европейската икономика, последствията..

публикувано на 19.09.24 в 12:02
Заводът на

Японски завод за кабели мести производството си от България заради високи разходи

Японската компания "Сумитомо Електрик Борднетце" планира да преустанови дейността на единия от заводите си в България - в гр. Мездра, през 2025 г., а вторият ѝ завод - в град Карнобат, ще продължи работа с намален капацитет, предаде БТА. Причината е..

публикувано на 15.09.24 в 17:00