Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

БНР и БАН ще си сътрудничат за популяризирането на издания за сънародниците ни зад граница

Снимка: Ани Петрова

Българското национално радио и Българската академия на науките подписаха Меморандум, на основата на който ще си сътрудничат и осъществяват съвместни инициативи за популяризиране на научните дейности и изследвания на академията. Документът беше подписан от председателя на БАН акад. Юлиан Ревалски и генералния директор на БНР Милен Митев.


"Живеем във време на свръхинформация", каза генералният директор на БНР, според когото мисията на медиата е да разказва повече за науката и предложи чрез ресурсите на радиото научни книги да бъдат превърнати в звукови формати. Акад. Ревалски посочи, че в последните години учените от БАН са подготвили близо 30 издания, насочени към сънародниците ни в чужбина и чрез аудиоверсиите тези книги ще достигнат по-лесно до тях.


БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Станимир Михайлов

НЗОК започва проверки на болници заради съмнение за фалшиви хоспитализации

Националната здравноосигурителна каса ще проверява дали лечебни заведения са отчитали фалшиво лечение без пациентът да е лежал в съответната болница, каза пред БНР управителят на касата Станимир Михайлов, който преди броени дни беше възстановен..

публикувано на 13.10.24 в 13:48
Димитър Площаков

Адв. Димитър Площаков: Данните за чистотата на въздуха не отразяват обективното състояние

Пунктовете, на които се поставят станциите за измерване на качеството на атмосферния въздух, са далече от местата с висока концентрация на фини прахови частици. До този извод достига адв. Димитър Площаков след задълбочено проучване върху контрола..

публикувано на 13.10.24 в 11:58
Дъбът в центъра на селото, който е на над 550 години

Жителите на село Величка се гордеят със своите два дъба столетници

Няма жител на село Величка (Североизточна България), който да не знае за двата вековни дъба, превърнали се в част от природното наследство на населеното им място. Дърветата са от вида Quercus spp. През 1990 г. те са оградени и са им поставени табели,..

публикувано на 13.10.24 в 10:05