Театърът на сенките на Одисеас Канлис и Димитра Ксанта от гр. Солун, Гърция, гостува на град Чепеларе в Родопите. Постановката за деца и възрастни ще разкаже с магията на светлини и сенки приключенията на Карагьозис. Спектакълът е с превод на български език. Публиката ще може да се запознае и с автентични кукли за древния Театър на сенките.
Събитието ще се проведе тази вечер на открито - в Градския парк на Чепеларе, от 19,30 ч. При лошо време представлението ще се играе в народно читалище "Родопска искра 1880". Входът е свободен.
Граждани на Сърбия се събраха на 9 февруари на 15 минутен мълчалив протест под надслов “София подкрепя студентите” пред посолството на Сърбия в българската столица. Организаторите коментираха пред БТА, че се солидаризират с 3 месечните протести в..
Виенският бал в София бе открит от автентичния оркестър на Йохан Щраус, с което организаторите на светското събитие отдадоха уважение към 200-годишнината от рождението на „Краля на валса“. Балът, който е под патронажа на кметовете на София и Виена и..
В периода от 11:00 до 18:00 часа в неделя, 9 февруари е обявена 7 часова блокада на мост "Газела" в Белград, информира Министерство на външните работи. Мостът е част от международния път Е-75. Българските власти препоръчват на гражданите и..
Световният ден на радиото – 13 февруари, тази година е посветен на климатичните изменения. Изборът не е случаен – 2025 г. е определена от Парижкото..
Партия "Възраждане" се обяви срещу продажбата на Украйна на двата руски реактора, предназначени за АЕЦ "Белене". "АЕЦ "Белене" е един от..
В Световния ден на радиото, който преминава под мотото „Радиото и климатичните промени“, разговаряме за това как екологичните предизвикателства на..