Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2024 Всички права са запазени

Четирима български автори ще бъдат представени на Панаира на книгата във Франкфурт на Майн

Снимка: Асоциация „Българска книга“

Министърът на културата Найден Тодоров откри официално българския национален щанд на Панаира на книгата в гр. Франкфурт на Майн, Германия – най-големия книжен форум в света: "Книгите са лекарство за нашите души. Те ни учат на емпатия, учат ни да използваме въображението си, за да мечтаем за едно по-красиво бъдеще, а често ни дават и идеите как да продължим напред", подчерта министър Найденов в приветствиео си към участниците в изложението.



Международният панаир на книгата във Франкфурт е важно събитие за разпространението на българската култура в чужбина. Тази година българският национален щанд, организиран от Асоциация „Българска книга“ с подкрепата на Министерството на културата на Р. България, е разположен на площ от 32 кв. метра в зала 4.1 – щанд D85 .



В програмата на българския щанд са включени събития с четирима родни автори, както и събитие за децата от българските училища в Германия. Предстоят срещи с писателката Елена Алексиева и с Тодор П. Тодоров - носител на специална награда на Европейската литературна награда, българския автор Роберт Леви, с участието на Иглика Трифонова ще бъде представена книгата „Антарктическият стопаджия“.

снимки: Асоциация „Българска книга“; БТА/Генералното консулство на България във Франкфурт на Майн/Фейсбук





Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Аниес Дезарт за времето, музиката и светлината на София

"Вечният годеник" е първият публикуван на български роман на известната френска писателка Аниес Десарт. Преводът е на Силвия Колева. Историята се заплита в ритуалната зала в кметството, където малко момченце се обяснява в любов на момиченце на..

публикувано на 23.12.24 в 10:25

Скулпторът Юсеин Юсуф превърна чешма в галерия сред гората

Художест вена галерия насред гората – на това оприличават очевидци крайпътната чешма с беседка край момчилградското село Конче в Родопите. Началото на градежа е дадено през 1985 г. от бащата на Юсеин Юсуф, а година по-късно, когато той почива, делото е..

публикувано на 22.12.24 в 08:25
Бистришките баби

Изложба "Живи човешки съкровища – България" се открива в София

Институтът за етнология и фолклористика с Етнографски музей при БАН (ИЕФЕМ-БАН) открива днес изложбата "Живи човешки съкровища – България" в центъра на София, под купола на Ларгото. Експозицията представя вписаните в периода 2008-2024 г. 44..

публикувано на 17.12.24 в 07:00