Покана за изложба на открито "Будителките – жените, които променят историята" отправи във Фейсбук страницата си Българският културен институт във Варшава. Експозицията ще изложена на пана на оградата пред българското посолство в полската столица.
"Представяме ви 15 забележителни българки, живели и работили в периода от Възраждането до 1945 г. Чрез този проект искаме да поставим имената им в Пантеона на бележитите българи и да припомним голямата роля, която са имали не само във формирането на българското общество в след възрожденската епоха, но и при оформянето на съвременните демократични ценности – свобода, равенство, достоен живот, образование, култура и просперитет за всички български граждани“, отбелязват от Културния ни институт в полската столица.
Той е художник, но и философ. Обича да разказва истории в цветове, но и да слуша такива в мелодии. Той е Румен Статков и само преди дни, на 17 октомври, представи най-новата си изложба озаглавена "Танц" в галерия "Нирвана" в София. "Това са картини,..
Радослав Спасов, или Славчо, както го наричаха колегите му, е оператор на едни от най-известните български филми: "Мера според мера", "Лачените обувки на незнайния воин", "Аватнаж", "Вилна зона", "Време разделно", "Служебно положение..
С изложба “Занаятчиите на София”, посветена на движимото културно наследство, ще завърши цикълът “Невидимата София” за настоящата година. Експозицията ще бъде открита днес в пространството на обновените Централни хали в столицата. “ През 2025 г. ще..