На изборите на 27 октомври т.г. е имало проблеми и в двете фази на процеса – при подаването на гласовете и при тяхното отчитане, заяви пред БНР бившият служебен вътрешен министър Иван Демерджиев. По думите му, няма как правителството да отрича твърде многото сигнали за купуване на гласове, които са били в пъти повече от предходния вот.
65 камери от онлайн излъчването на изборите нямат записи
“Видяхме записи как се подправят бюлетини, видяхме как се отчитат различни резултати от тези, които са на флаш паметите на машините”, подчерта Иван Демерджиев.
Според бившия министър кабинетът “Главчев” е прочел доклада на ПАСЕ за изборите у нас както дяволът чете Евангелието, пропускайки пасажите, свързани с притеснението от купуването на гласове и влиянието в т.нар. чувствителни райони. Той беше категоричен, че няма законова пречка да се каже кой участва в порочните практики.
“Ако не бъдат идентифицирани тези партии, те се мултиплицират и в много по-голяма степен започват да влияят върху резултатите от вота”, каза Иван Демерджиев. Той добави, че позицията на президента Румен Радев за съмнения в честността на изобрите не трябва да остава без последствия.Външният министър на Северна Македония Тимчо Муцунски е провел телефонен разговор с новоизбрания външен министър на България Георг Георгиев, определяйки го като приятелски. "Поздравих го за избирането му и изразих решимост да укрепим..
Президентът Румен Радев се срещна с посланика на Държавата Палестина у нас Насри Халил Салим Абу Джейш. Радев приветства постигнатата договореност за прекратяване на огъня в Газа и освобождаването на заложниците. Той изрази надежда, че това ще..
Със 125 гласа "за" и 114 "против" Народното събрание гласува страната ни да има редовно правителство с министър-председател Росен Желязков. Кабинетът беше подкрепен от трите политически сили, които пряко ще участват в управлението – ГЕРБ-СДС, "БСП..
Министърът на външните работи на България Георг Георгиев се включи в работна закуска, посветена на справянето с незаконната миграция и последствията от..