Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Ще има слънце над Западна и Централна България, от изток идва студен въздух

Снимка: ЕПА/БГНЕС

В петък минималните температури в България ще са между минус 3 и 2°, в София се очакват минус 3°. През деня в западните и централните райони на страната ще преобладава слънчево време, а над Източна България облачността ще се увеличи. С вятър от североизток ще прониква студен въздух. Максималните температури ще са между 3° и 8°, в югозападните райони до 11°, в столицата – около 6°. 

В планините в Западна България и в Родопите ще е слънчево. Над източните и централните дялове на Стара планина ще има значителна облачност. По най-високите части ще превали слаб сняг. Ще духа умерен, а по високите части и временно силен северозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 м ще бъде 2°, на 2000 м. около минус 2°.

По Черноморието ще има значителна ниска облачност. Ще духа умерен и временно силен вятър от север-североизток. Максималните температури ще бъдат 5-8°. Морската вода е 11°. Вълнението на морето ще е 3 бала.

В събота след обяд и през нощта срещу неделя от запад на изток на много места ще има валежи от дъжд, който във високите полета и по-ниските планински райони ще премине в сняг.

На Балканите ще има и слънчеви часове, но в равнинната част видимостта ще е намалена от мъгла или ниска облачност.

В Атина ще е 16°, в Букурещ - 4°, в Белград се очакват 3° в Истанбул - 10°.

В Северна Европа ще е облачно, с валежи предимно от сняг, в най-южните райони на Норвегия – от дъжд. Облачно с валежи от сняг ще е на изток на континента. Силен вятър ще духа в западните райони на европейска Русия, Източна Украйна и източната акватория на Черно море. Над Западна и Централна Европа ще е сухо, с много слънчеви часове в планинската част, но с ниска облачност и мъгли в равнините. Значителна ще е облачността над Британските острови, където ще преръмява. Дъжд ще вали в Западното и Централното Средиземноморие и в Тиренско море.

В Рим ще е 13°, в Мадрид се очакват 9°, в Лондон - 6°, в Париж - до 4°, в Берлин - до 2°, в Москва - минус 6°.

В Монреал ще е до минус 5°, в Ню Йорк - 2° в Чикаго - минус 1°, в Лос Анжелис - 19°. 



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

България днес - 16 януари 2025 г.

На 16 януари 2025 г. в "България днес" говорим за договора за сътрудничество между БНР и Западно- и Средноевропейската митрополия, подписан в Берлин. Ще чуем какво казаха по този повод генералният директор на БНР Милен Митев и Западно- и..

публикувано на 16.01.25 в 19:00

Леко повишаване на температурите в петък

В петък, 17 януари, до обед ще бъде предимно слънчево, със слаб и умерен западен вятър. Минималните температури ще бъдат между минус 6° и минус 1°, в отделни котловини – до минус 10°, а максималните – между 2° и 7°. В София градусите ще варират от..

публикувано на 16.01.25 в 18:40

Българската православна църква и БНР обединяват усилия в духовната подкрепа на сънародниците зад граница

Негово Високопреосвещенство Западно- и Средноевропейски митрополит Антоний и генералният директор на БНР Милен Митев подписаха меморандум за сътрудничество в седалището на епархията на БПЦ-БП за Западна и Средна Европа в германската столица Берлин...

публикувано на 16.01.25 в 16:25