Шампионката на България Александра Фейгин спечели титлата в международния турнир по фигурно пързаляне "София Трофи". Тя изигра отлично кратката и волната си програма и остави след себе си в подреждането Кристен Спурс от Великобритания и Юлия Саутер от Румъния.
Още двама български фигуристи стъпиха на почетната стълбичка. При мъжете на трето място се класира Александър Златков. С бронзов медал завърши и Лия Любенова при девойките.
Организатор на турнира, който се провежда в Зимния дворец в столицата, е кънки-клуб "Денкова-Стависки". Състезанията са валидни за Европейската купа при младите и са част от инициативата "София – европейска столица на спорта"."Лудогорец" продължава да поставя всевъзможни рекорди в българския футбол. Отборът от Разград, който завоюва 13 поредни титли на страната и е устремен към 14-а, осъществи най-скъпия трансфер, правен някога в България. Отборът продаде своята звезда..
Най-добрата българска състезателка по фехтовка Йоана Илиева спечели златен медал от Световната купа на сабя за жени в Пловдив. Във финала в зала "Колодрума" тя надделя с 15:13 точки над италианката Киара Мормиле и така за първи път българка се качи на..
На 25 януари на близката до София планина Витоша ще се превърне в център на зимните спортове и забавления по повод Световния ден на снега. Витоша Зимен Фест 2025, организиран от Столична община и "София – световна столица на спорта", ще се..