Слушайте!
Audio Player
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

След контестация сноубордистът Радослав Янков завършва трети на Световната купа в Банско

Радослав Янков
Снимка: БТА

Единственият българин с победи за Световната купа Радослав Янков завърши на третата позиция в крайното класиране на втория паралелен слалом за Световната купа по сноуборд, който се проведе в Банско. Това се случи след контестация от страна на българския щаб срещу съперника на Янков в малкия финал Александър Пайер. Преди това той беше поставен на четвърто място, на нищожните пет стотни от място на подиума, в паралелния гигантски слалом. 

Този път Янков надделя над Тервел Замфиров на осминафиналите, след като вчера отпадна именно от него на четвъртфиналите. Победител в състезанието стана Дарио Кавицел, който се наложи над италианеца Габриел Меснер в големия финал. Тервел Замфиров, който в събота бе четвърти, днес се класира на 13-о място.
В генералното класиране за Световната купа Янков се завърна на втора позиция, след като вчера за кратко я беше отстъпил на победителя в Банско Андреас Промегер.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Изабелла Шиникова

Изабелла Шиникова завоюва трета титла в Шарм ел Шейх за тази година

Тенисистката Изабелла Шиникова спечели титлата в турнира на твърди кортове в египетския град Шарм ел Шейх с награден фонд 15 хил. долара. Българката, която беше водач в схемата, постигна безапелационна победа над втората – София Шапатава от..

публикувано на 23.03.25 в 11:42

Tервел Замфиров стана световен шампион в сноуборда и при мъжете

Българският сноубордист Tервел Замфиров се поздрави с още един грандиозен успех, макар и драматично постигнат. Той стана световен шампион в паралелния слалом при мъжете. 20-годишният българин триумфира след победа във финала с 0.40 секунди преднина пред..

публикувано на 22.03.25 в 16:14

Банско е домакин на международно състезание по фрийрайд

Пиринският курорт Банско за четвърта поредна година ще бъде домакин на Freeride World Tour Qualifier 3 от 21 до 23 март. Очаква се в надпреварата да се включат близо 150 състезатели от над 20 държави. Стартовата височина е 2746 метра от връх..

публикувано на 21.03.25 в 08:05