България участва в международното туристическо изложение CMT Щутгарт. Форумът се провежда от 18 до 26 януари 2025 г., а основните акценти са къмпинг и караванинг, мотоциклети, велотуризъм, голф, SPA, круизни пътувания и други, съобщава bgtourism.bg.
България е представена с информационен щанд от 50 кв. м, а броят на изложителите е увеличен спрямо предходните години. Сред тях са "Албена" АД, "Съни Травел", както и туристическите региони, представени от общините Варна, Сандански и Петрич.
Особен интерес предизвиква българският къмпинг туризъм, който е представен чрез пътеводителите на най-голямата платформа в сектора Camping.bg. Германците са номер едно сред чуждите туристи, посещаващи българските къмпинги, твърди Веселин Вълев – основател на платформата и организатор на единственото у нас тематично изложение Camping & Caravaning Expo. От 10-те зали на изложението, 8 са посветени на къмпинг темата, което показва мащабния интерес към този вид туризъм в Германия.
Според туристическото аташе на България в Германия Тихомир Патарински, разговорите с германските туроператори потвърждават нарастващото търсене на българския туристически продукт. Значителен принос за това има разширената летателна програма до България през 2025 г. България привлича вниманието и със своите къмпинг дестинации, които предизвикват голям интерес сред многобройните посетители на изложението, заключава bgtourism.bg.
Снимки: bgtourism.bg, Facebook/ Генерално консулство на Република България в Мюнхен
16 268 са новите българи през 2024 г., става ясно от отчета на комисията към вицепрезидента Илияна Йотова за миналата година. Така за първи път от 4 г. броят на получилите българско гражданство надхвърля 16 000 – броят им достига този от пандемичната..
Няма да има съвместно честване със Северна Македония на 153-тата годишнина от рождението на Гоце Делчев на 4 февруари. България не е получила покана да почетем заедно този ден, съобщи външният министър. Георг Георгиев определи отношенията между..
Днес в Брюксел премиерът Росен Желязков ще участва в неформална среща на лидерите на ЕС, фокусирана върху укрепването на европейската отбрана. Дискусиите ще обхванат повишаването на отбранителните способности на Съюза, противодействието на хибридни и..
Подкрепа за дейността на Института по социални дейности и практики в София е каузата, която ще обедини организатори и гости на превърналия се в..
Икономисти и финансисти инициираха петиция с искане да не се отлага подаването на заявление за извънреден конвергентен доклад от Европейската комисия за..
За бойкот на големите хранителни вериги в България заради спекулативно високите цени призова през "Фейсбук" заместник-председателят на ВМРО Карлос..