Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Поморийското езеро приема безплатно посетители за Световния ден на влажните зони

3
Снимка: БТА

Посетителският център "Поморийско езеро" приема днес, 1 февруари,  посетители без входни такси по повод предстоящия Световен ден на влажните зони, който се отбелязва на 2 февруари. Това съобщи Община Поморие. Центърът ще работи от 10:00 до 16:00 часа.


Поморийско езеро е част от най-важния комплекс от влажни зони по нашето Черноморие. Езерото е причислено към Рамсарската конвенция от 2002 г. за влажните зони с международно значение като местообитание на водолюбиви птици. То има голямо значение за Европа, като Рамсарско място, защото има много рядък тип екосистема. Тук могат да се наблюдават 40% от всички европейски видове птици.


Вижте също:









Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Галерия

Още от категорията

Сръбската общност в София подкрепи студентските протести в своята родина

Сръбската общност в София подкрепи студентските протести в своята родина

Граждани на Сърбия се събраха на 9 февруари на 15 минутен мълчалив протест под надслов “София подкрепя студентите” пред посолството на Сърбия в българската столица. Организаторите коментираха пред БТА, че се солидаризират с 3 месечните протести в..

публикувано на 09.02.25 в 13:47
Посланичката на Австрия Андреа Икич-Бьом, министърът на външните работи Георг Георгиев със съпругата си, участваха в 24-ия Виенски бал в София.

За 24-та поредна година София беше домакин на Виенски бал

Виенският бал в София бе открит от автентичния оркестър на Йохан Щраус, с което организаторите на светското събитие отдадоха уважение към 200-годишнината от рождението на „Краля на валса“. Балът, който е под патронажа на кметовете на София и Виена и..

публикувано на 09.02.25 в 10:53
Илюстративна снимка - магистрала E-75, преминаваща през Белград.

Външно министерство предупреждава за трафик проблеми в Сърбия по път Е-75

В периода от 11:00 до 18:00 часа в неделя, 9 февруари е обявена 7 часова блокада на мост "Газела" в Белград, информира Министерство на външните работи. Мостът е част от международния път Е-75. Българските власти препоръчват на гражданите и..

публикувано на 09.02.25 в 09:49