В разделното време, в което днес живеем, е все по-важно да се държим заедно и да се подкрепяме, заяви президентът Румен Радев на тържествената вечеря ифтар в София по повод началото на свещения месец за мюсюлманите Рамазан. В качеството си на домакин той пожела на гостите да споделят общата вечеря, както са го правили нашите предци като символ на непреходните ни ценности.
"Когато под напора на оръжието човешкото у нас се пропука, срещи и примери като тези, основани на разбирателство, добиват особена стойност", изтъкна държавният глава. Според него смирението и уважението са добродетелите, които устояват във времето и могат да ни помогнат да живеем в един по-мирен свят.
"Хората по целия свят се молят за едни и същи неща, без значение в кой храм и на какъв език отправят молитвите си. Затова вярвам, че нашата обща молитва ще бъде чута", заключи Румен Радев.
Главният мюфтия Мустафа Хаджи припомни, че мюсюлманите живеят заедно с хората в България векове наред. "В нашето съвремие имаме още по-голяма нужда да се подкрепяме и уважаваме. Ифтар е възможност за хората, без оглед на различията си, етнически или религиозни, да са заедно и да намерят баланс между традиции и лични ценности", добави той.
На тържествената вечеря присъстваха вицепрезидентът Илияна Йотова, представители на мюсюлманската и на останалите традиционни религиозни общности у нас, на дипломатическия корпус, както и дейци в областта на духовността, културата, образованието и науката.В деня на третия бойкот на големите търговски вериги техният оборот е нараснал с 2,1 млн. лв., показват данните на Националната агенция за приходите. Ден по-рано търговците са отчели печалба от над 25 млн. лв., докато в четвъртък, когато беше обявен..
И.ф. главен прокурор Борислав Сарафов поиска да бъдат свалени имунитетите на още двама народни представители – Божидар Божанов и Кирил Петков от "Продължаваме промяната – Демократична България". Ден по-рано той предприе същите действия и спрямо..
Талантливият млад художник Недислав Пеев, диагностициран с 90% аутизъм, от днес разполага със собствена галерия в Добрич. Благодарение на непрестанната борба на майка му Камелия Тодорова момчето вече фигурира като "художник" в Агенцията по..
Честит Национален празник и Ден на Освобождението на България, уважаеми сънародници! Ако припомним историята - на 3 март 1878 г. в Сан Стефано край..
Двайсет и пет деца и младежи, оцелели след отвличане от терористи в тунелите под Газа или с родители все още в ръцете на "Хамас", получиха десет дни..
На церемония в присъствието на президента Румен Радев българското знаме беше издигнато на 21 метров пилон в местността Звездата край Етрополе близо до..