Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Григор Димитров започна участието си в Индиън Уелс с победа

Снимка: BGNES

След час и 33 минути игра Григор Димитров категорично спечели срещата от втория кръг на тенис турнира в Индиън Уелс (САЩ) с  6:3 и 6:4 срещу португалеца Нуно Боржеш. 

В надпреварата от Мастърс 1000 българинът показа, че здравословните проблеми, които го мъчат от началото на годината, са останали назад и постепенно навлиза в желаната форма.

В третия кръг на турнира Димитров ще играе срещу Гаел Монфис от Франция, който се наложи над Себастиан Корда (Аржентина) със 7:6 (2), 7:6 (4).

В тазгодишното издание на надпреварата в Мелбърн, Димитров не успя да завърши мача си в първия кръг и отпадна след отказване. След месец извън корта, той се завърна в игра, но загуби в Доха от Иржи Лехечка в два сета, а в Дубай не можа да довърши срещата си срещу Кристофър О'Конъл. В момента Григор заема 15-о място в световната ранглиста. 

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Българките срещу Зимбабве (от ляво-ня дясно): Нургюл Салимова, Виктория Радева, Белослава Кръстева и Гергана Пейчева.

Българките са десети на шахматната олимпиада

Българските шахматистки завършиха на 10-то място в крайното класиране на Шахматната олимпиада, която се проведе в Будапеща, Унгария. В последния ден на надпреварата България победи Италия с 3,5 на 0,5. Антоанета Стефанова, Нургюл Салимова и Белослава..

публикувано на 23.09.24 в 11:58
Ружди Ружди е шампион в тласкането на гюле от Параолимпийските игри в Париж

Ружди Ружди донесе първото злато за България на Параолимпиадата в Париж

Втора олимпийска титла в кариерата си завоюва параолимпиецът Ружди Ружди. Българският атлет спечели златен медал в тласкането на гюле (категория F55) на олимпийските игри за хора с увреждания в Париж. Фантастичното представяне и постигнатите 12.40..

публикувано на 31.08.24 в 00:16
Българският ансамбъл по художествена гимнастика

Надежда за медали и в предпоследния олимпийски ден в Париж

В предпоследния олимпийски ден в Париж българският ансамбъл по художествена гимнастика, завършил на първо място в квалификациите, ще се бори за златен медал. Първа на старт от българите ще застане Йоана Георгиева, която ще се състезава в..

публикувано на 10.08.24 в 09:44