Слушайте!
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Български военни заминават за участие в стабилизиращите сили на НАТО в Косово

снимката е илюстративна
Снимка: БТА

С тържествена церемония ще бъде изпратено българско военно формирование за участие в силите на оперативния резерв на стабилизиращите сили на НАТО в Косово (KFOR).

Церемонията, на която ще присъства началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов, ще се състои от 11.00 часа в Благоевград на площад "Македония".

В операцията на стабилизиращите сили на НАТО в Косово (KFOR) ще се включат над 100 военнослужещи, които са основно от 3-то бригадно командване – Благоевград от състава на Сухопътните войски.
Българският контингент ще изпълнява задачи по подпомагане на усилията за възстановяване и поддържане на сигурността в Косово.



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

Пасхална вечерня за Второ Възкресение в столичния храм “Света Неделя”

Патриарх Даниил отслужи богослужение за т.нар. Второ Възкресение Христово в столичния храм “Св. Неделя”. На празничната литургия прозвучаха текстове от Евангелието на различни езици, с което се напомня, че благата вест е отнесена от апостолите до..

публикувано на 20.04.25 в 13:15

Председателят на НС, премиерът и президентът поздравиха българите за Възкресение Христово

“Днес, обединени от силата на вярата ни в изкупителната саможертва на Иисус Христос, отново празнуваме заедно и сме вдъхновени от Неговото Възкресение. Нека то ни помогне да творим добри дела!” С тези думи председателят на Народното събрание Наталия..

публикувано на 20.04.25 в 11:44

Патриарх Даниил поздрави българите с “Христос воскресе”

Точно в полунощ патриарх Даниил възвести Христовото Възкресение и поздрави българите с “Христос воскресе” от катедралния храм “Св. Александър Невски”. Събралите се пред църквата миряни отвърнаха с радостния възглас “Воистину воскресе” под съпровода на..

публикувано на 20.04.25 в 09:08