Слушайте!
Audio Player
Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Румен Радев ще участва в инициативата "Три морета"

Румен Радев
Снимка: БТА

Президентът Румен Радев започва двудневното си посещение във Варшава по покана на своя колега Анджей Дуда. В полската столица той ще участва в 10-ата Среща на върха на инициативата "Три морета" за задълбочаване на сътрудничеството в енергийната, транспортната и дигиталната сфера между 13 държави от Европейския съюз, съобщиха от прессекретариата на президента.

Държавният глава ще посети Националната библиотека на Полша, в която се намира част от оригинала на Супрасълския (Ретков) сборник. В знак на признателност за съхраняването и популяризирането на единствения запазен старобългарски книжен ръкопис на Преславската книжовна школа от времето на Златния век на България – включен в Регистъра на световното писмено наследство "Паметта на света" на ЮНЕСКО, както и по повод 200-годишнината от откриването му, Румен Радев ще удостои библиотеката с плакет "Св. св. Кирил и Методий". 



БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!

Още от категорията

От септември започва кандидатстването за програмата "Избирам България"

"Поне 870 души може да се възползват от мярката "Избирам България", за да бъдат привлечени обратно в България от чужбина. Голяма част от тях сигурно ще се върнат и със семействата", каза за БТА зам.-министърът на труда и социалната политика Наталия..

публикувано на 29.07.25 в 09:19

Блиц изложба в подкрепа на еврото гостува в Министерството на културата

Международното триенале на сценичния плакат гостува на галерия "Средец" на Министерството на културата на 29 юли, вторник, с блиц изложба "Ре-акция: България и еврото" в рамките на час и половина.  В прессъобщение на министерството се посочва, че..

публикувано на 29.07.25 в 07:30

Нови социални услуги ще подпомагат непридружени деца бежанци

Държавната агенция за бежанците при Министерския съвет започва пилотен за България и Европейския съюз проект – създаване на алтернативни социални услуги за непридружени деца бежанци, съобщава пресцентърът на агенцията. "Партньори по проекта са..

публикувано на 29.07.25 в 06:00