Eмисия новини
от часа

“Lludogorec” mposhti “Nordsjælland” dhe vazhdon në “Ligën e Konferencave”

“Lludogorec” arritën sukses të madh pasi mposhtën me 1:0 në Razgrad (Bullgari Verilindore) skuadrën daneze “Nordsjælland” në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve në “Ligën e Konferencave”. Kampioni bullgar i futbollit do të vazhdojë pjesëmarrjen..

15.12.23 11:11 |

Fitorja e CSKA-së dhe eliminimi i skuadrave bullgare nga Liga Evropa

CSKA arriti fitore prestigjioze me 3:1 kundër Romës në raundin e fundit të fazës grupore të Ligës Evropa. “Të kuqit” shënuan fitoren e parë në grup, megjithëse ndeshja nuk ishte me rëndësi për klasifikimin përfundimtar. Roma tashmë e kishte..

11.12.20 11:12 |

Skuadrat bullgare CSKA dhe Llokomotiv vazhdojnë garat në Ligën Evropa

Skuadrat bullgare CSKA nga Sofja u klasifikua për javën e dytë paraprake të turneut Liga Evropa pasi mundi ekipin “Sirens” nga Malta me 2:1 . Ekipi “Llokomotiv” nga Plovdivi gjithashtu u klasifikua për javën e dytë të eliminatoreve të..

28.08.20 15:31 |

Ekipi bullgar “Ludogorec” u largua nga Liga e Kampionëve

Kampioni bullgar i futbollit “Ludogorec” nuk do të vazhdojë garën në Ligën e Kampionëve pasi humbi që në javën e dytë paraprake me 0:1 nga skuadra daneze “Midtilland”. “Ludogorec” vazhdon në Ligën Evropa . Më 27 gusht në mbrëmje tri..

27.08.20 16:12 |

Në turnetë e Ligës Evropa ekipi bullgar Lludogorec u radhit i dyti në grupin e vet

Në Barcelonë ekipi bullgar i futbollit Lludogorec humbi me rezultat 0:6 ndeshjen e luajtur me skuadrën Espajoll. Dyluftimi midis ekipeve Ferencvarosh dhe CSKA (Moska) nga java e 4-të e fazës së grupeve të turneuve Liga Evropa përfundoi me rezultatin e..

08.11.19 11:18 |

Skuadra Lludogorec shënoi humbjen e saj të parë në Ligën Evropa

Skuadra Lludogorec shënoi humbjen e saj të parë si mikpritëse në Razgrad në grupin e tetë të turneut të futbollit Liga Evropa me 0:1 nga skuadra spanjolle “ Espanyol” Kështu me 6 pika kampioni bullgar mbetet në vend të dytë pas rivalit të tij nga..

25.10.19 10:16 |

Skuadra Lludogorec hyri në fazën e grupeve të Ligës Evropa

Kampioni i futbollit i Bullgarisë Lludogorec u klasifikua për herë të katërt në fazën e grupeve të Ligës Evropa, pasi përfundoi barazisht   2:2 ndeshjen me kampionin slloven Maribor, në terrenin e tyre. Takimi i parë midis të dyja skuadrave, i..

30.08.19 11:00 |

Pas rezultatit baras skuadra CSKA vazhdon kualifikimet për Ligën Evropa

Ekipi CSKA Sofja u klasifikua për javën e dytë të eliminatoreve të turneut futbollistik Liga Evropa pas rezultatit të bardhë 0:0 në ndeshjen revansh me skuadrën malazeze Titograd. Bullgarët fituan ndeshjen e parë me rezultat 4:0 dhe në fazën e ardhshme do..

17.07.19 09:42 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна