Radioja Kombëtare Bullgare © 2020 Të gjitha të drejtat janë të rezervuara

Pas rezultatit baras skuadra CSKA vazhdon kualifikimet për Ligën Evropa

Foto: BGNES

Ekipi CSKA Sofja u klasifikua për javën e dytë të eliminatoreve të turneut futbollistik Liga Evropa pas rezultatit të bardhë 0:0 në ndeshjen revansh me skuadrën malazeze Titograd. Bullgarët fituan ndeshjen e parë me rezultat 4:0 dhe në fazën e ardhshme do të luajnë kundër ekipit kroat Osiek. Loja e dobët e futbollistëve të skuadrës CSKA u bë shkak për pakënaqësinë dhe shqetësimin e udhëheqjes së ekipit për ndeshjen e ardhshme më 25 korrik në Sofje.

Më shumë nga rubrika

Për të dytin vit me radhë Llokomotiv (Plovdiv) fitoi Kupën e Bullgarisë

Skuadra e Llokomotivit (Plovdiv) mbrojti trofeun dhe fitoi për të dytin vit me radhë turneun për Kupën e Bullgarisë. Në ndeshjen finale, e cila u luajt dje, në stadiumin kombëtar “Vasill Levski” djemtë e Bruno Akrapoviçit fituan kundër CSKA-së (Sofje)..

botuar më 20-07-02 8.08.PD
Viktorija Tomova

Tenistja bullgare Viktorija Tomovoa me fitore të tretë

Bullgarja Viktorija Tomova regjistroi fitoren e radhës në grupin e tretë të turneut demonstrativ të tenisit në Beograd organizuar nga Akademija e Janko Tipsareviçit. Bullgarja e umponua mbi tenisten kroate Mariana Drazhiç me 6:4, 6:3 dhe kështu i..

botuar më 20-07-01 6.35.MD
Nikolla Abaxhiev-Koki dhe Veso Ovçarov

Një garë ekstreme në ajër dhe ujë

Gara mes sportistëve më të mirë bullgarë të aeronautikës dhe kitesurfing-ut mbaroi parakohshëm. Starti ishte pranë Novo Sello tek lumi Danub. Në garën "Air and Water Need Good Wings" dy atletë duhej të konkurronin në vazhdim të 12 orëve. Nga..

botuar më 20-07-01 9.53.PD