Eмисия новини
от 09.00 часа

Mirosllava Kacarova përtej xhazit “Nën qiellin e Plovdivit”

Bashkëpunimi i kahershëm i këngëtares së xhazit Mirosllava Kacarova me pianistin dhe kompozitor Mirosllav Turijski arriti dimensione të reja në albumin e tyre të ri të përbashkët të titulluar BEYOND JAZZ. Në të, ata me të vërtetë shkojnë përtej..

15.06.23 12:14 |

Këngëtarja e xhazit Mirosllava Kacarova me një program të ri koncertesh që ndërthur motive xhaz dhe elektronikë

Fillimi i serisë së fundit të koncerteve të treshes së xhazit Mirosllava Kacarova, Mirosllav Turijski dhe Mlladen Dimitrov fillon në Sofje më 19 prill në orën 20:30 në Sofia Live Club. Ky është koncerti i vetëm i planifikuar në kryeqytet deri në..

19.04.23 11:40 |

Mirosllava Kacarova: “Temenuzhena” është një version i ri i vetes sime

Verë, ledhatim, “bosa nova” dhe vallëzim, melankoli të gërshetuar me një fllad detar....këto janë gjithë asociacione të cilat mund t’i bëjë njeriu derisa dëgjon “Temenuzhena” (Vjollce) - albumi i ri i Mirosllava Kacarovës. “Temenuzhena” është dhe një..

02.08.21 07:10 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна