Eмисия новини
от часа

Viktoria Tomova dhe Grigor Dimitrov zunë pozita më të larta në renditjen botërore

Në renditjen botërore të tenistëve , të publikuar sot, tenistët më të mirë të Bullgarisë, Grigor Dimitrov dhe Viktoria Tomova, u lëvizën më përpara. Falë arritjes në fazën e 16-të në Indian Wells, Grigor Dimitrov u ngjit një pozicion më parë..

18.03.24 12:16 |
Foto: EPA/BGNES, bgtennis.bg

Një vit i jashtëzakonshëm për tenistët bullgarë Grigor Dimitrov dhe Viktoria Tomova

Raketat e para të Bullgarisë për burra dhe gra e mbyllin vitin në pozita prestigjioze në renditjen botërore të tenisit. Grigor Dimitrov , i cili në ndeshjen e tij të fundit luajti në finalen e turneut të tenisit të serisë “Masters” në Paris,..

26.12.23 12:36 |
Viktoria Tomova

Viktoria Tomova shkon në raundin e dytë në Çikago

Raketa e parë bullgare për femra Viktoria Tomova u kualifikua në raundin e dytë të turneut të serisë WTA 125 në Çikago të SHBA-ve, me një fond të garantuar prej 115 mijë dollarësh. Fillimisht, Tomova ishte planifikuar të luante kundër belgjes Marina..

22.08.23 12:21 |
Viktoria Tomova

Tenistja Viktoria Tomova filloi me sukses pjesëmarrjen në turneun në Reus

Tenistja më e mirë bullgare Viktoria Tomova filloi me sukses pjesëmarrjen në turneun e kategorisë WTA 125 në Reus të Spanjës. Në raundin e parë, ajo mbizotëroi ndaj danezes Clara Tauson me rezultat 4:6, 7:6(4), 6:4, dhe kundërshtarja e saj e radhës..

02.05.23 16:41 |
Viktoria Tomova

Viktoria Tomova fitoi 777 pikë në renditjen botërore të tenisit

Tenistja e parë e Bullgarisë, Viktoria Tomova, u ngjit me 23 vende në renditjen e Shoqatës së Tenisit të Grave (WTA). Nga sot ajo zë pozitën e 75-të në renditjen botërore me 777 pikë. Bashkatdhetarja jonë fitoi titullin e saj më të madh në..

17.04.23 12:24 |
Viktoria Tomova

Tenistja më e mirë bullgare Viktoria Tomova fitoi turneun në Zaragozë

Tenistja më e mirë bullgare Viktoria Tomova u shpall kampione në turneun në qytetin spanjoll Zaragoza me një fond shpërblyes prej 80 mijë dollarësh. Bullgarja e renditur në vendin e dytë mundi çeken Tereza Martincova me 4:6, 6:2, 6:3. Me..

16.04.23 17:06 |
Viktoria Tomova

Viktoria Tomova në finalen në Zaragozë

Tenistja Viktoria Tomova sot do të garojë për titullin në turneun në Zaragozë me një fond çmimesh prej 80 mijë dollarësh. Kundërshtarja e saj do të jetë e 103-ta në botë dhe e katërta në renditje, Tereza Martincova nga Çekia. Bullgarja e renditur në..

16.04.23 11:45 |
Viktoria Tomova

Viktoria Tomova në gjysmëfinale në Zaragozë

Tenistja më e mirë bullgare Viktoria Tomova u kualifikua në gjysmëfinale të turneut të tenisit në Zaragozë me një fond shpërblyes prej 80 mijë dollarësh. Bullgarja e renditur në vendin e dytë mundi pjesëmarrësen spanjolle Irene Bourillo me 6:3, 6:4 dhe..

15.04.23 12:36 |

“Humbësja me fat” Tomova u kualifikua në turin e dytë në Miami

Viktoria Tomova u kualifikua në raundin e dytë të turneut të tenisit të serisë WTA1000 në Miami. Tenistja bullgare u largua në raundin e dytë të kualifikimeve pasi humbi 2:6, 3:6 nga Viktorija Golubic nga Zvicra, por gjithsesi mori një vend në shortin..

22.03.23 11:41 |
Grigor Dimitrov

Tenistët e parë të Bullgarisë përparojnë në renditje

Viktoria Tomova dhe Grigor Dimitrov kanë avancuar në renditjen botërore të publikuar sot. Viktoria Tomova shënoi një rekord më të mirë personal pasi u ngjit me tre vende në vendin e 96-të në renditje. Në kategorinë e..

15.08.22 12:57 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна