Eмисия новини
от 09.00 часа

Sukseset sportive të Bullgarisë gjatë vitit 2016 edhe të thjeshta na sjellin gëzim

Viti 2016 i solli Bullgarisë suksese sportive, të cilat në krahasim me të kaluarën janë tepër të thjeshta. Prapëseprapë ata japin bazë për optimizëm dhe u sollën gëzim admiruesve të sportit. Kulmi i sukseseve sportive ishte në Lojërat Olimpike në..

04.01.17 11:39 |

Kubrat Pulev: Ndeshja ime e ardhshme do të jetë për mbrojtje të titullit evropian

Për herë të tetë të radhës boksieri i madh bullgar  Kubrat Pulev u zgjodh Sportist numër 1 për muajin në anketën mes gazetarëve sportivë. Kjo rastisi pasi gjatë majit sportisti i dashur i bullgarëve arriti fitoren e vet të 23 në ringun profesional...

23.06.16 17:05 |
Kubrat Pulev

Kubrat Pulev zuri vendin e katërt në botë

Kampioni evropian Kubrat Pulev zuri vendin e katërt në klasifikimin e boksierëve më të mirë në kategorinë super të rëndë të Boxing News. Para tij radhiten Tyson Fury, i cili në fund të vitit të kaluar mundi Vladimir Kliçko. Ukrainasi zuri vendin e dytë...

27.05.16 17:54 |
Boksieri bullgar Kubrat Pulev

Pasi fitoi titullin evropian në Hamburg, “Kobrata” mund të ketë një duel në Sofje

Në një përballje për titullin evropian të kategorisë së rënde që u zhvillua në “Barclaycard Arena” të Hamburgut, boksieri bullgar Kubrat Pulev (“Kobrata”) fitoi për nga pikat britanikun Dereck Chisora. Ndeshja ishte eliminuese për kupën botërore të..

10.05.16 14:41 |

Ati Andon Shavulev – trajneri i boksit me veladon

“Njeriu i pabesë është i palumtur, sepse besimi është gjëja më e rëndësishme në jetën e çdo një njeriu.” – thotë ati Andon Shavulev, nëpunës në kishën “Hyrja e Hyjlindëses Mëri në tempull” në Bllagoevgrad. Ai është i vetmi klerik në Bullgari, i cili përveç..

23.03.12 10:27 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна