Eмисия новини
от 09.00 часа

Bullgaria fitoi më shumë medalje në turneun e boksit në “Stranxha”

Boksierët bullgarë u paraqitën jashtëzakonisht mirë në sallën “Sofja”, duke fituar gjithsej 8 çmime në turneun më të vjetër në Evropë – pesë medalje të arta dhe tri të argjendta. Fituesit janë Stojka Krësteva (51 kg), Stanimira Petrova (57..

01.03.21 18:11 |

Bullgaria mbledh më të mirët në boks për turneun “Stranxha”

Nga data 22 deri më 27 shkurt në sallën e kryeqytetit “Sofja” do të zhvillohet edicioni i 72 i Turneut Ndërkombëtar të Boksit “Stranxha”. Ky është turneu më i vjetër i boksit në Evropë, i cili zhvillohet në Bullgari që nga viti 1950. Gara gëzon një..

22.02.21 06:15 |
Tervell Pulev

Fitore e Tervell Pulevit në ringun profesional

Më 29 janar vonë në mbrëmje bullgari Tervell Pulev, vëllai i boksierit tonë të madh në kategori të rëndë Kubrat Pulev , shënoi fitoren e vet të 16 në boksin profesional, duke mundur namibianin Vikapita Merero në një turne në qytetin Dar es..

30.01.21 14:10 |

Boksieri bullgar Tervell Pulev do të konkurrojë për fitoren e 16-të në karrierën e vet në Tanzani

Boksieri profesional bullgar në kategorinë gjysmë të rëndë Tervell Pulev bëri të ditur se kthehet në ring, duke marrë pjesë në një ndeshje kundër boksierit nga Namibia Vikapita Meroro. Dyluftimi prej 10 raundesh do të mbahet më 29 janar në..

12.01.21 11:03 |
Kubrat Pulev (djathtas) dhe Anthony Joshua

Boksieri bullgar Kubrat Pulev humbi nga Anthony Joshua në ndeshjen për titullin botëror

Në ndeshjen për titullin botëror të boksit në kategorinë e rëndë për profesionistë në sallën e Londrës “Wembley Arena” boksieri bullgar 39 vjeçar Kubrat Pulev humbi betejën kundër britanikut Anthony Joshua. Në raundin e tretë Pulev..

13.12.20 11:45 |
Ivajllo Marinovi me Kurorën e Fituesit

“Kurorë e fituesit” për boksierin Nr. 1 të Bullgarisë për shekullin XX Ivajllo Marinov

Me rastin e përvjetorit të 60-të boksierit N 1 të Bullgarisë për shekullin XX Ivajllo Mrinov ministri i rinisë dhe i sportit Krasen Kralev e dekoroi me dallimin më të lartë shtetëror në fushën e sportit – “Kurorën e Fituesit”. Ivajllo Mrinov është..

04.08.20 15:03 |

Boksierët bullgarë kthehen me medalje nga Londra

Dy boksierë bullgarë arritën fitore në kualifikimet evropiane për olimpiadën që u zhvilluan në Londër. Në kategorinë deri më 51 kilogramë mbajtësja e medaljes së argjendtë evropiane Stojka Krësteva fitoi në mënyrë kategorike ndeshjen kundër francezes..

17.03.20 16:50 |
Kubrat Pulev

Boksierët Kubrat Pulev dhe Antëni Xhoshua nënshkruan kontratë për ndeshje

Kubrat Pulevi do të ndeshet në kategorinë e rëndë me Anthony Joshua për titullin e Federatës Ndërkombëtare të Boksit IBF. Dyluftimi do të jetë në Londër në Tottenham Hotspur Stadium. Boksieri bullgar Pulev ka pretendime për brezin e mbajtësit të tij të..

02.03.20 12:03 |

Kampioni Evropian Ergünal Sabri: Boksi është art

Ergünal Sabri-Ogi fitoi një kupë dhe medalje të artë për Bullgarinë në turneun memorial “Živorad Rajshiç Rajsha” zhvilluar në qytetin serb Shabac. Në turneun më 23-24 nëntor ai garoi për Skuadrën Kombëtare të Boksit. “ Morën pjesë vetëm..

05.12.19 14:05 |
Vensan Kirkorov (majtas) dhe Rami Kiauan

Tre tituj për boksierët bullgarë në Kosovë

Tre tituj fituan boksierët bullgarë në Turneun Ndërkombëtar të Boksit “Adem Jashari” në Prishtinë të Kosovës. Kampionë u bënë Vensan Kirkorov (64 kg), Rami Kiauan (75 kg) dhe Kristijan Nikollov (81 kg). Në turne morën pjesë boksierë nga Shqipëria, Çekia,..

19.11.19 15:17 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна