Eмисия новини
от 09.00 часа

Një boksier bullgar me dokumente të falsifikuara vdiq në Shqipëri

Boksieri i ri bullgar Boris Stanchov humbi jetën në një ndeshje boksi në Shkodër fundjavën e shkuar. Menjëherë pas incidentit u përhap informacion se boksieri është Isus Velichkov, por më vonë u bë e qartë se i vdekuri e ka emrin Boris Stanchov. Ai është..

24.09.19 14:58 |
Radosllav Panteleev

Radosllav Panteleev i solli Bullgarisë medalje të bronztë në Kampionatin Botëror të Boksit

Radosllav Panteleev përfundoi pjesëmarrjen e vet në Kampionatin Botëror të Boksit në Ekaterinburg të Rusisë me një medalje të bronztë. Në gjysmëfinale në kategorinë deri në 91 kilogramë bullgari humbi me rezultat 0:5 nga rusi Muslim Gaxhimagomedov. Kjo..

20.09.19 16:38 |

Boksierja bullgare Daisy Lang me një titull të ri botëror

Në një ceremoni zyrtare në Sallën e Famës në San Francisco, SHBA, kampionia e trefishtë botërore e boksit, bullgarja Desisllava Kirova, e cila është e njohur si Daisy Lang, mori titullin e radhës botëror. Ajo u dekorua si bullgarja e parë – kampione..

04.09.19 15:06 |
Kubrat Pulev

Rivendosën licencën e boksierit Kubrat Pulev në Kaliforni

Komisioni Sportiv i Kalifornisë rivendosi licencën e Kubrat Pulevit dhe ai do të mund të boksojë profesionalisht në shtetin amerikan. Kjo u realizua pasi vetë Kubrati iu përgjigj disa pyetjeve të anëtarëve të Komisionit. Ju rikujtojmë se boksieri..

23.07.19 11:31 |

Bullgaria u radhit në vend të dytë në Evropë në boksin për adoleshentë dhe adoleshente

Bullgaria përfundoi në vend të dytë në klasifikimin për nga numri i medaljeve në Kampionatin Evropian për të rinj dhe të reja, që u zhvillua në Galac të Rumanisë. Skuadra jonë kthehet me tri medalje të arta tek adoleshentët dhe me argjend te vajzat...

03.06.19 11:07 |
Kubrat Pulev

Komisioni Atletik i shtetit të Kalifornisë ndëshkoi boksierin Kubrat Pulev

Komisioni Atletik i shtetit të Kalifornisë ndëshkoi boksierin Kubrat Pulev. Komisioni shpalli vendimin e vet pas skandalit me reporteren amerikane të puthur nga Pulevi Jennifer Ravalo, e njohur si Jenny SuShe, pas ndeshjes së bullgarit kundër rumunit..

15.05.19 10:53 |

Daniell Asenov: "Besoj se me stilin tim të lojës do të kem sukses"

Vetëm 21 vjeç, Daniell Asenov, i cili ka lindur në fshatin e qytetit Jamboll  – Kukerovo, këtë muaj regjistroi në kartëvizitën e vet titullin e gjashtë evropian – nga kampionati në boks në moshën deri në 22 vjeçe në Vladikaukaz, Rusi. Vëllai i tij më..

31.03.19 13:10 |

Kubrat Pulevi përkohësisht humbi licencën e vet për boks

Licenca e boksierit më të mirë profesional bullgar Kubrat Pulev është e ndërprerë përkohësisht në Kaliforni. Komisioni sportiv i Shteteve të Bashkuara të Amerikës do që para se t'iа kthejë licencën, Pulev të paraqitet para tij dhe të tregojë se i..

29.03.19 11:26 |
Kubrat Pulev

Kubrat Pulevi zë vendin e katërt në ranglistën e Asociacionit Botëror të Boksit

Boksieri profesional bullgar në kategorinë e rëndë Kubrat Pulev u ngjit në pozitën e katërt në ranglistën e Asociacionit Botëror të Boksit (WBA). Në klasifikimin e nëntorit ai zinte pozitën e pestë. Klasifikimi i ri është për periudhën 1-31 dhjetor 2017..

02.01.18 17:49 |

Zhoell Soler: Gërshetojmë më të mirën nga boksi bullgar dhe ai kuban

Përparim. Në këtë mënyrë e përcakton situatën trajneri i përgjithshëm Zhoell Soler situatën në skuadrën tonë kombëtare të boksit disa ditë përpara botimit të 68 të turnirit ndërkombëtar “Stranxha”, turniri më i vjetër i boksit në Evropë. Ai do të..

18.02.17 09:10 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна