Eмисия новини
от 21.00 часа
Kirill Despodov

Kirill Despodov u zgjodh futbollist i vitit 2023

Me 317 vota nga 666 votues, Kirill Despodov u zgjodh futbollisti më i mirë i Bullgarisë për të katërtën herë në karrierën e tij. Në sezonin e kaluar ai shënoi 19 gola dhe 22 asistime dhe kontribuoi shumë për fitimin e Kupës së Bullgarisë dhe të..

19.03.24 10:19 |

Hristo Stoiçkov regjistroi një këngë me këngëtarë legjendar bullgarë

Golashënuesi më i mirë i Kupës së Botës në SHBA nga viti 1994 dhe fituesi i Topit të Artë i befasoi fansat e tij me një këngë të regjistruar me këngëtarët Toni Dimitrova dhe vëllezërit Argirov .   “ Emri yt është grua” – kënga më e re e..

08.02.24 10:53 |

“Lludogorec” mposhti “Nordsjælland” dhe vazhdon në “Ligën e Konferencave”

“Lludogorec” arritën sukses të madh pasi mposhtën me 1:0 në Razgrad (Bullgari Verilindore) skuadrën daneze “Nordsjælland” në ndeshjen e fundit të fazës së grupeve në “Ligën e Konferencave”. Kampioni bullgar i futbollit do të vazhdojë pjesëmarrjen..

15.12.23 11:11 |
Dimitër Berbatov

Berbatov bëri thirrje për një kongres të ndershëm të Bashkimit të futbollit

Ish-sulmuesi i “Manchester United”, “Tottenham” dhe i kombëtares bullgare, Dimitër Berbatov, njoftoi se është kandidat për kryetar të Bashkimit Bullgar të Futbollit (BFS) dhe do të paraqitet në kongresin e jashtëzakonshëm më 15 mars. “Shpresoj që..

08.12.23 11:44 |

Ekipi “Lludogorec" ruan një shans për të vazhduar në "Ligën e Konferencave"

Klubi i futbollit “Lludogorec” mposhti në mënyrë dramatike “Spartak Tërnava” me rezultat 2:1 si mysafir në Sllovaki, në një ndeshje të fazës së grupeve të “Ligës së Konferencave”. Në minutën e 23-të, një gol i “Lludogorec” u anulua pas një video..

01.12.23 10:16 |
Borisllav Mihajllov

Shefi i futbollit bullgar dha dorëheqjen

Presidenti i Unionit Bullgar të Futbollit Borisllav Mihajllov ka dhënë dorëheqjen. Vendimi vjen pas trazirave para stadiumit kombëtar “Vasill Levski” para dhe gjatë ndeshjes Bullgari-Hungari më 16 nëntor. "Po jap dorëheqjen, nuk do t'u përgjigjem..

27.11.23 16:19 |

Punonjësit e policisë protestuan kundër politizimit të përplasjes me huliganët e futbollit

Qindra policë dolën në një protestë, sipas fjalëve të tyre spontane, para ndërtesës së parlamentit me kërkesën për të ndaluar politizimin e asaj që ndodhi më 16 nëntor, kur gjatë ndeshjes së futbollit Bullgari-Hungari, tifozë futbollistikë protestuan..

22.11.23 17:09 |
Nikollaj Denkov

Kryeministri me ultimatum ndaj ministrit të brendshëm për të pranuar dhunën e policisë

Kryeministri Nikollaj Denkov i bëri thirrje ministrit të brendshëm Kalin Stojanov të shprehë një qëndrim të prerë për dhunën e disa policëve në protestën e tifozëve të futbollit më 16 nëntor. Denkov tha se veprimet e tij të mëvonshme ndaj Stojanov do..

20.11.23 18:06 |

Dy procedime për dhunë policore pas ndeshjes Bullgari-Hungari

Prokuroria e Qarkut të Sofjes hapi dy procedura paraprake për dhunë policore gjatë trazirave të protestës së tifozëve të futbollit jashtë stadiumit gjatë ndeshjes futbollistike Bullgari - Hungari më 16 nëntor, njoftoi zëvendëskryeprokurorja Maria..

20.11.23 16:11 |
Nikollaj Denkov

Shkarkime nga puna dhe kërkesa për dorëheqje pas protestave të tifozëve të futbollit në Sofje

Zëvendësministri i punëve të brendshme Stojan Temelakiev u shkarkua nga detyrat, tha kryeministri Nikollaj Denkov. "Në vend të festës së futbollit, ne vëzhguam skena të shëmtuara dhune. Kryesisht për shkak të menaxhimit të Bashkimit Bullgar të..

17.11.23 15:23 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна