Eмисия новини
от часа

Parashikimi i motit për 16 marsin

Të mërkurën në mëngjes temperaturat minimale do të jenë nga minus 4 deri në 1 gradë, në Sofje rreth minus 2 gradë. Gjatë ditës do të mbajë vranësira në të gjithë vendin, pasdite në shumë vende me reshje të dobëta shiu, në male dhe borë...

15.03.22 20:25 |

Parashikimi i motit për 9 marsin

E mërkura do të nisë me temperatura minimale nga minus 6 deri në minus 1 °, në kryeqytet do të jetë minus 6. Gjatë ditës vranësira do të jetë e konsiderueshme, vende-vende me reshje të dobëta bore. Në rajonet lindore do të ketë vranësira të..

08.03.22 18:25 |
Снимката е илюстративна

Parashikimi i motit për 8 marsin

Të martën temperaturat minimale mbi vend do të lëvizin nga minus 4 deri në 1°, ndërsa maksimalet nga 0 deri në 5°. Në Sofje temperatura minimale do të jetë minus 4, kurse ditore rreth zero. Gjatë ditës do të mbajë mot kryesisht i vranët. Në shumë..

07.03.22 18:45 |

Parashikimi i motit për fundjavën

Të shtunën në mëngjes temperaturat minimale do të lëvizin nga minus 3 deri në 2°, në Sofje rreth minus 3. Gjatë ditës do të mbajë mot me vranësira. Ndërprerje të përkohshme në vranësira do të ketë para mesditës mbi Bullgarinë Veriore. Në disa..

04.03.22 18:45 |

Parashikimi i motit për 4 marsin

E premtja do të nisë me temperatura minimale ndërmjet minus 3 dhe 2 gradë, në lugina të veçanta edhe më të ulëta, për Sofjen rreth minus 2. Deri në mesditë do të ketë shpërndarje të konsiderueshme të vranësisë, por nga jugu do të ketë sërish..

03.03.22 19:05 |

Parashikimi i motit për fundjavën

Të shtunën në mëngjes temperaturat minimale do të lëvizen nga minus 3 deri në 2 gradë, në Sofje – rreth minus 2. Para dite do të mbajë kryesisht mot me diell, por deri në fund të ditës vranësia do të shtohet. Mbrëmjen në Bullgarinë Perëndimore..

25.02.22 18:23 |

Parashikimi i motit për 25 shkurtin

Të premten paradite dukshmëria do të jetë e kufizuar në vende të veçanta të luginave dhe rrafshinave. Temperaturat minimale do të jenë nga minus 5 deri në 0 gradë, për Sofjen priten minus 4. Gjatë ditës do të mbajë mot me diell. Deri në mesditë..

24.02.22 18:36 |

Parashikimi i motit për 24 shkurtin

Gjatë natës në rajonet perëndimore do të mbajë mot kryesisht i kthjellët, në gjysmën lindore të vendit - do të mbetet kryesisht i vranët. Në Bullgarinë Qendrore Veriore dhe Lindore do të ketë reshje shiu. Do të fryjë erë mesatare veriperëndimore...

23.02.22 18:14 |

Parashikimi i motit për 23 shkurtin

Gjatë natës në zonat e larta të Bullgarisë Perëndimore reshjet e shiut do të kthehen në borë. Shirat do të vazhdojnë në rajonet e tjera të vendit, më intensive në Bullgarinë Qendrore. Më 23 shkurt , temperaturat minimale do të jenë midis 2 °..

22.02.22 18:25 |

Parashikimi i motit për 18 shkurtin

Gjatë natës era do të jetë e orientuar nga perëndimi-veriperëndim, do të intensifikohet dhe bashkë me të në vend do të fillojë të kalojë një front i ftohtë atmosferik. Në disa vende do të ketë reshje të shkurtra shiu. Temperaturat minimale do të..

17.02.22 20:38 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна