Eмисия новини
от 09.00 часа

Parashikimi i motit për 1 gushtin 2023

Gjatë natës mbi Bullgarinë Lindore, vranësirat do të jenë të konsiderueshme dhe deri në mëngjes do të ketë reshje shiu vende-vende. Në Bullgarinë Perëndimore do të jetë kryesisht i kthjellët me erë të dobët deri mesatare nga veriperëndimi. Të..

31.07.23 19:26 |

Parashikimi i motit për 29 korrikun 2023

Ditën e shtunë do të jetë me diell. Temperaturat maksimale do të jenë ndërmjet 30° dhe 35°, pak më të ulëta përgjatë bregdetit, në Sofje rreth 30°. Në zonat malore do të jetë me diell pas mesditës mbi masivet e Bullgarisë Perëndimore me rritje..

28.07.23 17:25 |

Parashikimi i motit për 19 korrikun 2023

Mbetet me diell dhe me vapë të mërkurën . Temperaturat minimale do të jenë nga 19 deri në 24°, në Sofje - 19°. Maksimumi do të jetë nga 35 në 40°, në kryeqytet - 35°. Mbi Detin e Zi do të jetë me diell. Pas mesditës do të fryjë erë mesatare nga..

18.07.23 19:15 |

Parashikimi i motit për fundjavën

Ditën e shtunë do të jetë me diell. Pas mesditës do të mbajë vranësira në disa male dhe vende-vende do të ketë reshje shiu. Temperaturat minimale do të jenë nga 18 deri në 24°, në Sofje - 18°. Maksimumi do të jetë nga 32 në 37°, në kryeqytet - 32°...

14.07.23 15:51 |

Parashikimi i motit për 14 korrikun 2023

Ditën e premte do të jetë me diell dhe me vapë. Pas mesditës në male dhe në verilindje do të mbajë vranësira vende-vende me reshje shiu. Temperaturat minimale do të jenë nga 20 deri në 25°, në Sofje – 20°. Maksimumi do të jetë nga 34 në 40°, në..

13.07.23 19:05 |

Parashikimi i motit për 13 korrikun 2023

Të enjten do të jetë me diell, pas mesditës me vapë. Temperaturat minimale do të jenë nga 19 deri në 23°, në Sofje - 19°. Maksimumi do të jetë nga 36 në 41°, në kryeqytet - 36°. Mbi Detin e Zi do të jetë me diell. Temperaturat maksimale të..

12.07.23 19:05 |

Parashikimi i motit për 7 korrikun 2023

Ditën e premte para mesditës do të mbajë mot kryesisht me diell, ndërsa pas mesditës dhe gjatë natës do të ketë vranësira të dendura dhe në shumë rajone do të ketë reshje afatshkurtëra, përkohësisht intensive të shoqëruara me bubullima. Do të fryjë erë..

06.07.23 19:20 |

Parashikimi i motit për 5 korrikun 2023

Ditën e mërkurë do të jetë me diell. Mbi Bullgarinë Perëndimore pas mesditës do të ketë vranësira, ku priten reshje të konsiderueshme, bubullima dhe breshër me ftohje. Temperaturat minimale do të jenë nga 17 deri në 21°, në Sofje - 17°. Temperaturat..

04.07.23 18:55 |

Parashikimi i motit për fundjavën

Ditën e shtunë do të jetë me diell. Pas mesditës nga perëndimi do të depërtojnë vranësira dhe vende-vende do të ketë reshje shiu. Temperaturat minimale do të jenë nga 12 deri në 18°, në Sofje - 12°. Temperaturat maksimale do të lëvizin nga 28° deri..

30.06.23 16:45 |

Parashikimi i motit për 30 qershorin 2023

Ditën e premte do të jetë me diell. Temperaturat minimale do të jenë nga 12 deri në 17°, në Sofje - 12°. Temperaturat maksimale do të lëvizin nga 27° deri në 32°, në kryeqytet - 28°. Mbi Detin e Zi do të mbajë mot me diell. Pas mesditës nga..

29.06.23 18:55 |
Всички новини: днес | вчера

Горещи теми

Войната в Украйна