Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Сформират щаб, който да координира работата около благотворителната кампания за Георги от Шумен

Щаб, който да координира работата около благотворителната кампания за лечението на Георги Гюров от Шумен, ще бъде сформиран тази вечер. По инициатива на Второ основно училище „Доктор Петър Берон”, започна акция, чрез която да бъдат набрани пари за операция. 12-годишното момче има тумор в мозъка, а адекватна хирургическа помощ може да получи в истанбулска клиника. „Като част от кампанията, в града трябва да бъдат поставени кутии за набиране на средства, а за това са нужни хора със свободно време и транспорт” – коментира за Радио Шумен Павел Павлов – директор на основното училище.
„Много хора работят по инициативата, за което им благодаря. В такива моменти си личат хората, които имат големи сърца. Ние не сме опитни в такива кампании, за първи път организираме нещо подобно и имаме нужда от подкрепа. За всичко ни трябват доброволци, просто физически не можем да направим всичко. В града има 20 училища и 30 детски градини и във всяко от тях трябва да се занесат кутии за дарения, а кутиите трябва периодично да се отчитат“, обясни Павел Павлов.
Събирането на всички, които са съпричастни към инициативата в подкрепа на Георги, започва в 17 ч. тази вечер във Второ основно училище „Доктор Петър Берон” в Шумен. По думите на Павел Павлов, добре е в кампанията да бъдат привлечени и юрист и икономист, за да бъдат описани и отчетени точно събраните средства.

БНР подкасти:



Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Масови проверки в гората

Над 2200 проверки за спазване на Закона за горите и Закона за лова и опазване на дивеча са извършени на територията на Североизточното държавно предприятие (СИДП) през февруари. Служители на 18 стопанства са проверили над 1000 ловци и 4 събирачи на трюфели, както и 227 физически лица, които са извършвали различни дейности в държавните горски..

публикувано на 04.03.25 в 16:21

Промяна в движението

От днес до 6 март, четвъртък, е въведена временна организация на движението в Шумен с пълно затваряне на пътното платно в участъка от ул. „Съединение“ – от кръстовището с ул. „Преслав“ до кръстовището с ул. „Алдемировци“. Мярката е във връзка с изпълнение на строителни дейности на обект „Смесена сграда с магазин за промишлени стоки, кабинети и..

публикувано на 04.03.25 в 15:59

1000 лв. в подкрепа на децата

1000 лева бяха събрани от изложбата базар на мартеници, която продължи до днес в Радио Шумен. Червено-белите символи бяха изработени от децата от Центъра за специална образователна подкрепа.  Базарът и този път бе с кауза. Средства се събират за изграждане на солна стая за специалните деца на Шумен.  От коледния и мартенския базар на Центъра за..

публикувано на 04.03.25 в 15:19
Архив

Конно шествие за Тодоровден

С традиционно конно шествие шуменските клубове по конен спорт „Кабиюк – 2024“, „Шумен“ и „Шумен – 2010“ ще отбележат Тодоровден. Дефилето ще започне в 16:20 часа на 7 март (петък) от базата на Хиподрума Коне и жокеи ще преминат през кръстовището на Кооперативния пазар, ще продължат по пл. „България“ и по бул. „Славянски“. В 17:00 часа..

публикувано на 04.03.25 в 14:58

Честитка от КАТ за 300 лева

Водачите на над 550 моторни превозни средства са проверени в хода на специализираната полицейска операция за контрол на пътното движение в почивните и празнични дни в Шуменска област. Това съобщават от шуменската полиция. Установени са над 200 нарушения на скоростните режими. Най-високата отчетена скорост е на водач на лек автомобил, който при..

публикувано на 04.03.25 в 14:37

Шуменци срещу скъпата мътна вода

Протест срещу мътната и скъпа вода в Шумен организират недоволни шуменци в социалните мрежи. Протестът е насрочен за 15 март от 11:00 ч. пред сградата на ВиК Шумен. "Пречиствателната станция получи акт 16, но не бе пусната; ВиК операторът продължава да не уведомява навреме за аварии; математиката с разходите на язовира не излиза; Общинският съвет..

публикувано на 04.03.25 в 12:51

17 милиона влизат в Шумен

Проекти за над 10 млн. лв. по програма „Развитие на регионите“ има община Шумен, съобщават от общинската администрация. Процедурите се изпълняват като част от т.нар. КИТИ (Концепции за интегрирани териториални инвестиции) съвместно от няколко общини или самостоятелно. По единия от проектите община Шумен ще работи съвместно с община Каспичан...

публикувано на 04.03.25 в 11:43