Националите ни по хандбал спечелиха бронзовите медали на турнира в Тбилиси

Ново покритие на игрището

Община Велики Преслав възстанови тревното покритие и направи изравняване на футболното игрище в Спортния комплекс „Стадиона“ и помощното футболно игрище на улица „Златен век“. Валирани бяха футболните терени в селата Кочово и Троица.  От общинската..

публикувано на 27.02.24 в 09:25

Евроквалификации в Шумен

Шумен ще е домакин на европейската квалификация по хандбал за жени между отборите на България и Турция. Двубоят е в сряда от 18:00 ч. Входът за „Арена Шумен“ е свободен. Старши треньорът Димитър Николов повика 16 хандбалистки – 5 играещи в чужбина и 11..

публикувано на 26.02.24 в 08:33
Волейбол

"Дунав" без загуба във Висшата лига

Волейболистите на "Дунав" завършиха редовния сезон във Висшата лига при мъжете без загуба. В среща от 15-ия кръг тимът от Русе спечели с 3:0 гейма гостуването си на "Родопа" (Смолян) и финишира с пълен актив от точки.  В четвъртфиналните плейофи..

публикувано на 25.02.24 в 10:53

Победа за "Бяла"

Отборът на "Бяла" започна с успех участието си в основната фаза на женското хандбално първенство. Шампионките спечелиха домакинството си на "Етър-64" с 38:29 гола.  Само на два пъти в срещата се стигна до равенство, но при резултат 6:6 състезателките..

публикувано на 25.02.24 в 10:45

Спортна стрелба в Гьор

Антоанета Костадинова и Мирослава Минчева от клуб "Светкавица" (Търговище) са част от националния отбор на България, който ще участва на Европейското първенство по спортна стрелба с пневматично оръжие.  Форумът ще се проведе в унгарския град Гьор до..

публикувано на 25.02.24 в 08:25

Двама хандбалисти от „Шумен 61” с повиквателни за националния отбор

Двама състезатели от шампиона на България по хандбал „Шумен 61” са получили повиквателни за националния отбор, съобщават от пресслужбата на шуменския клуб.  Към предстоящия лагер сбор на представителния отбор ще се присъединят терминаторът в атаката..

публикувано на 24.02.24 в 11:03

Открито с Даниел Милушев

Бившият национал по волейбол Даниел Милушев изнесе открит урок пред възпитаниците на II ОУ д-р Петър Берон в Шумен днес. Той е треньор на мъжкия отбор „Добруджа 07“ в Добрич.  „Волейболът е екипна игра и всеки е зависим от съотборниците си, затова е..

публикувано на 22.02.24 в 15:53

"Шумен 61" печели дербито в елита

Хандбалистите на "Шумен 61" победиха "Локомотив" (Горна Оряховица) с 29:24 в дербито от 14-ия кръг на мъжката елитна група. Шампионите посветиха победата на клубния президент Светлозар Начев, който празнува рожден ден в деня на мача.  След този важен..

публикувано на 19.02.24 в 09:26

Равен мач в Климент

Приятелската среща между ФК “Мълния“- Климент и сборен тим на Народното събрание завърши 5:5.  Парламентарният отбор, воден от бившия спортен министър Красен Кралев, игра пред около 500 души на стадиона в село Климент. Тимът беше в състав депутатите от..

публикувано на 18.02.24 в 14:39