Камчийски пясъци

257 души са заявили участие в предстоящото 8-о издание на пясъчния полумаратон и триатлон „Камчийски пясъци“. Това отчитат организаторите след приключване на онлайн записването. 119 от ентусиастите са избрали дисциплината 10 километра пясъчно бягане...

публикувано на 29.06.22 в 08:31

Шуменските каратисти с 16 медала

3 златни, 6 сребърни и 7 бронзови медала спечелиха състезателите от Спортен клуб по карате "Киокушин“ - Шумен на Международния турнир за купа " Черно море" по карате шинкиокушин. Това съобщи сенсей Даниел Димитров. Турнирът се провежда за 11-ти път в..

публикувано на 27.06.22 в 08:17

Шампионат по щанги в Русе

250 щангисти се събират в Русе за Държавен личен шампионат по вдигане на тежести. Надпреварата ще се проведе от днес до вторник в Канев център на Русенския университет. Официалното откриване е от 12 часа днес. Първи са състезанията за момчета..

публикувано на 24.06.22 в 06:42

Поздравления за БК „Шумен“

Да се увеличат групите по баскетбол в Ученическата спортна школа „Хан Крум“ в Шумен заради големия интерес на децата към този спорт. За това настоя членът на Управителния съвет на Баскетболния клуб „Шумен“ Петър Минчев на среща със заместник-кметовете..

публикувано на 23.06.22 в 12:30

Равенство в контролата

"Лудогорец" завърши 1:1 с немския "Гройтер Фюрт" във втората си контролна среща от подготвителния лагер в Австрия. Бърнард Текпетей откри резултата за тима от Разград още в първата минута на срещата, а изравнителният гол падна в 58-ата минута. По..

публикувано на 23.06.22 в 08:38
Футболистите на Лудогорец поведоха с 4:0 още на полувремето.

Лудогорец с победа

"Лудогорец" спечели първата си контролна среща от лагера в Австрия. Шампионите победиха местния Бе Ве (Линц) с 1:0 с гол на Бърнард Текпетей в 20-ата минута. За тима от Разград не играха част от националите на България, а място в тима намериха..

публикувано на 20.06.22 в 09:19

Турнир "Шахматно лято"

Никола Нейчев от Варна стана победител във второто издание на турнира „Шахматно лято“ при децата до 10 години. Във възрастовата група на състезателите до 14 години първи е Теодор Цветанов от Плевен. 74 деца на възраст от 7 до 14 години се включиха..

публикувано на 20.06.22 в 09:07

Шуменските боксьори обраха медалите

Шуменските боксьори грабнаха отборната титла на турнира по бокс за купата на ЦПЛР-УСШ „Хан Крум”. Той се се проведе в зала "Младост" в Шумен днес.  Състезанието с участието на отбори от Варна, Силистра, Русе, Разград и Шумен бе организирано от Ученическата..

публикувано на 18.06.22 в 18:08
Есен в

Езда край "Кабиюк"

Състезание по всестранна езда се провежда от петък до неделя в гората край „Кабиюк“. В надпреварата участват клубове и ездачи от цялата страна. Състезанието започна в петък с първото изпитание от всестранната езда – обездка. В момента се провежда..

публикувано на 18.06.22 в 10:24

Млади надежди на Шумен

Турнир по карате Шинкиокушин за деца „Млади надежди” се проведе днес в зала "Младост" в Шумен. Състезанието бе организирано от Центъра за подкрепа на личностното развитие - Ученическа спортна школа „Хан Крум” и Община Шумен. Акцентът на спортната проява..

публикувано на 17.06.22 в 16:33