1200 метра улична настилка в селата Владимировци, Пчелина и Лъвино е отнесена от поройните дъждове, които паднаха през изминалото денонощие. Частично е увреден и мостът до Владимировци. Временно е бил затворен и пътят Разград-Силистра, заради паднали камъни. „Опасенията на хората от региона, че има прелял язовир не се потвърждават“, каза за Радио Шумен заместник-областният управител на Разград Иван Борисов. В трите села са били залети частично и приземни етажи на къщи, но водата вече се е оттеглила.
Най-много дъжд през денонощието е паднал в Исперих - над 60 литра на квадратен метър. Няма население места без ток и вода в момента, няма и затворени пътища.
Министърът на труда и социалната политика Борислав Гуцанов ще посети Разград за началото на ремонта в Дома за стари хора. Визитата му ще бъде в понеделник - 24 март, когато от 10:00 часа ще бъде дадено началото на обновяването. След това министър Гуцанов ще разговаря с персонала и обитателите на социалното заведение. Кметът на община Разград..
74-годишен криминално проявен и осъждан мъж от Разград е задържан за улично разпространение на дрога. Това съобщават от разградската полиция. Наркотиците са открити около 18.00 часа на 19 март при извършено претърсване в обитаваната от него къща в разградското село Ясеновец. В хода на полицейската акция са намерени 111 полиетиленови пликчета тип..
Простреляха бездомно куче в разградското село Пороище. Това съобщават от разградската полиция. 40-годишна жена е сигнализирала за инцидента на 18 март. Тя съобщила, че предния ден сутринта е намерила пред дома си в селото простреляно куче. Бездомното животно с огнестрелна рана в бедрото е откарано във ветеринарна клиника. След хирургична интервенция..
Селото с най-много щъркели в Северна България, Божурово посреща първите завърнали се, съобщи кметът на селото Юджел Юсеинов. Селото е известно в региона с многобройните щъркелови гнезда, които са около 25. Голяма част от тях са разположени на електрически стълбове, както и по комините и покривите на къщите. "Вече ни радват..
Двама загинали и много ранени е резултатът от тежка катастрофа на отсечката между Цар Калоян и Осенец в близост до разклона за село Езерче. На място е установено, че на 200 метра преди разклона „Фиат Добло“, управляван от 58-годишен мъж от Езерче, излиза от страничен черен път, като отнема предимството на движещия се от Русе към Разград по главния..
Лек автомобил „Опел Астра“ е спрян за проверка около 23.15 часа снощи в Исперих, съобщиха от разградската полиция. 40-годишният водач е тестван с дрегер, който отчел 1,85 промила алкохол в издишания въздух. Мъжът отказал да предостави кръв за химичен анализ. Автомобил „Ягуар“ е спрян около 20.15 часа самуиловското село Желязковец...
Държавният архив в Разград пази снимки и документи, свързани с жертвите на Народния съд в областта. Това каза за БТА началникът на архива Габриела Михайлова. Сред документите има досиета на осъдените, обвинителните актове на Разград и Исперих. Като частично постъпление се пазят писма до синовете на един от осъдените свещеници Ангел Хубанчев и..