Над 100 души от Върбица подкрепят днес протеста на служителите от Горското стопанство, които не искат новия директор. Това каза за Радио Шумен счетоводителят в лесничейството Кадир Хасан. Протестите започнаха в четвъртък, когато със заповед на директора на Североизточното държавно предприятие на поста бе назначен Хълми Амза. Още тогава работниците не му позволиха да влезе в сградата.
„Хората познават Амза и не желаят той да стане директор на горското”, заяви Кадир Хасан. Служителите твърдят, че още преди месеци Хълми Амза ги е заплашвал с уволнение. Те го обвиняват и в конфликт на интереси. В петък новият директор се срещна с работниците и им обеща да работи толерантно, без да пристъпва към уволнения. Въпреки това работещите в Горското стопанство във Върбица са категорични, че няма да се откажат от протеста си срещу Амза. Днес протестът ще продължи до края на работния ден.
Заради авария без вода днес са жители на шуменския квартал „Тракия“. Това става ясно от съобщение в сайта на ВиК Шумен. Проблемът е възникнал на ул. „Родопи“ 25. Водоподаването ще бъде възстановено след отстраняването на аварията, информират от дружеството без да се ангажират с час.
В края на 2024 г. Художествена галерия „Елена Карамихайлова” - Шумен спечели финансиране от Министерството на културата по проект „Специализирано музейно оборудване за фондохранилищата на ХГ „Елена Карамихайлова” по ТЕМА1: ДЕЙНОСТИ ПО ОПАЗВАНЕ НА ДВИЖИМОТО КУЛТУРНО НАСЛЕДСТВО В МУЗЕИТЕ И ХУДОЖЕСТВЕНИТЕ ГАЛЕРИИ. Цели на проекта:..
Подстъпите към Пожарната и към Радио - Шумен, за които имаше сигнали, са почистени и опесъчени е показала проверката на кмета на общината Христо Христов, съобщават от администрацията. Той е обходил и районите около детските градини и спирките на градския транспорт. До сградата на бившето ОСО са установени неизчистени пространства около..
Допълнителен транспорт по линия №14 до Гробищния парк в Шумен ще бъде осигурен тази събота по повод Голяма задушница, информират от „Пътнически автотранспорт“. Първият автобус тръгва в 8:00 ч. от обръщача на кв. „Боян Българанов“. Автобусите ще се движат през 30 минути. До гробищата в Шумен могат да се ползват и автобусите за Макак и Царев..
Няма голям отлив на клиенти в големите хранителни магазини в Шумен по време на втората дата за бойкот на веригите, показа репортерска проверка на Радио Шумен. Паркингите пред магазините са пълни, а гражданите пазаруват с обичайния темп. При бойкота от 13 февруари Министерството на финансите отчете близо 30 % спад на оборота на веригите. Очакванията за..
Средната брутна заплата в Област Шумен е нараснала през четвъртото тримесечие на миналата година с близо 13% на годишна база до 1884 лв. Ръстът в обществения сектор е 11,6%, а в частния – 13,3%. Спрямо предходното тримесечие увеличението е с 5%, като най-голямо е то в икономическите дейности „Образование“, „Създаване и разпространение на..
Валидността на над 29 000 документи за самоличност в ОДМВР- Шумен изтича между месеците март и декември през настоящата година, съобщават от там. Лични карти трябва да подменят 8426 жители на областта, изтича валидността на 14 870 паспорта и на 5908 свидетелства за управление на моторни превозни средства. 55% от общия брой..