Размер на шрифта
Българско национално радио © 2025 Всички права са запазени

Измамиха по телефона три жени от Силистренско

Телефонни измамници отново атакуват Силистренска област, предупредиха от полицията в крайдунавския град. През почивните дни там са били получени множество сигнали на граждани, получили обаждане с искане на пари, основно по популярната схема за помощ на близък в беда. Голямата част от хората са разпознали престъпните схеми, но три жени са попаднали в капана на измамниците. Две от тях - силистренка на 78 години и 63-годишна жена от Тутракан, били измамени. Така първата жена доброволно предала на непознат 1000 лв., а втората – 1500 евро. Различна схема била приложена към трета жертва – 78-годишна жена от областния град. Тя била поканена по телефона да участва в изобличаването на телефонни измамници от мъж, представящ се за полицейски инспектор. За целта трябвало да постави в плик наличните си пари и ценности и да ги хвърли през прозореца, за да може мошениците да бъдат заловени на местопроизшествието.  Вярвайки, че помага на полицията, жената се разделила с 440 лв. и златни накити. 




Последвайте ни и в Google News Showcase, за да научите най-важното от деня!
ВИЖТЕ ОЩЕ

Отново пиян зад волана

Бързо производство е започнато в РУ-Силистра за шофиране след употреба на алкохол. Това съобщават от силистренската полиция. 42-годишен водач на лек автомобил „Опел“ бил спрян за полицейска проверка на 5 февруари около 23:30 часа по ул. „Тутракан“ в областния град. Тестван е с дрегер, който отчел 2.07 промила.  Отказал е да даде кръвна проба..

публикувано на 06.02.25 в 09:17

Пиян криволичи по пътя

42-годишен е задържан, след като е установен да шофира след употреба на алкохол. Това съобщават от силистренската полиция. На 2 февруари той управлявал лек автомобил „Тойота“ по бул. „Македония“ в Силистра и бил спрян за полицейска проверка. С дрегер били отчетени 2.04 промила.  Задържан е за срок до 24 часа, образувано е досъдебно..

публикувано на 03.02.25 в 09:39

Канабис в джоба

Досъдебно производство за държане на високорискови наркотични вещества е образувано в РУ-Силистра. Това съобщават от силистренската полиция. На 2 февруари в областния град при полицейска проверка у 18-годишен били намерени 53 грама суха листна маса, реагирала на канабис при направения полеви наркотест.  Наркотикът е иззет, а мъжът е задържан в..

публикувано на 03.02.25 в 09:35

Катастрофа с три жертви

Три жени са загинали при тежка катастрофа на пътя между силистренските селата Поройно и Чернолик,  съобщиха от Областната дирекция на МВР. Сигналът за инцидента е подаден в полицията малко след 12:00 часа днес.  При катастрофата челно са се ударили два леки автомобила. На място са загинали 43-годишна жена, която е управлявала едната кола и двете й..

публикувано на 31.01.25 в 14:23

Краен срок за самоосигуряващите се

Днес е крайният срок, в който самоосигуряващите се могат да променят вида на осигуряването си, информират от Териториалната дирекция на НАП Силистра.  В област Силистра от тази възможност могат да се възползват 5300 души. Хората, които сами внасят своите осигуровки задължително правят това във фонд „Пенсии“ на държавното..

публикувано на 31.01.25 в 11:34

Мъж пострада при трудова злополука

45-годишен мъж е пострадал при трудова злополука в Северната промишлена зона на Силистра, съобщават от полицията. Инцидентът е станал в четвъртък след обяд. Мъжът е получил две фрактури на дясната ръка по време на работа с дървообработваща машина. Настанен е за лечение в болница.  Местопроизшествието е посетено от служители на Инспекцията по труда...

публикувано на 31.01.25 в 09:21

Без тирове в града

Общинският съвет в Силистра отхвърли предложението за преминаване на тежкотоварни автомобили над 3,5 тона през определени маршрути в града между 8:00 и 18:00 часа. За“ гласуваха само 11 то 33 съветници. Преминаването на тежкотоварни камиони през граничния пункт в Силистра остава забранено. Общинските съветници бяха посрещнати от..

публикувано на 30.01.25 в 14:32