Конкурсът „Децата на България пеят, танцуват, рисуват” започна днес в Шумен. Организатор на надпреварата е СОУ „Сава Доброплодни”, проявите продължават и утре. За първи път тази година конкурсът е със статут на национален и вече има собствен химн, написан от дванайсетокласника от училище „Сава Доброплодни” Ерхан Халил „ Има участници от всички краища на страната”- каза за Радио Шумен музикалния педагог Емилия Божилова. Победителят в четвърта възрастова категория при художниците вече е ясен и това е Камелия Рахнева, възпитаничка също на шуменското училище по изкуствата. Поетапно през деня ще станат известни и най-добрите в останалите направления, като участниците се изявяват на няколко сцени. Изпълнителите в категория популярно пеене са в концертната зала на община Шумен, хореографията на съставите се оценява в читалище „Тодор Петков”, в Регионалната библиотека „Стилиян Чилингиров” са подредени рисунките на младите художници, в читалище „Добри Войников” са изпълнителите на фолклор, а в къщата музей „Панчо Владигеров” – класическите музиканти. Радио Шумен е медиен партньор на конкурса.
Учениците в осем общини в Шуменска област преминават в дистанционно обучение на 20 и 21 февруари със заповед на министъра на образованието и науката Красимир Вълчев. В Регионалното управление на образованието в Шумен по-рано днес постъпиха уведомления от общините Венец, Шумен, Каспичан, Каолиново, Нови пазар, Смядово, Велики Преслав и Хитрино за..
Движението в шуменска област вече е възстановено без ограничения, съобщиха от ОДМВР-Шумен. Забраната за движение на тежкотоварни автомобили без вериги беше въведена за пътя Шумен-Силистра. Полицейски екипи са на обход по републиканската пътна мрежа. Тяхна задача е да подпомагат трафика и да оказват съдействие при проблемни ситуации на пътя. Към..
Осигурен е топлият обяд за всички ползватели на услугата, както в Шумен, така и в селата в общината, независимо от лошите метеорологични условия, съобщи заместник-кметът по социална политика и здравеопазване в община Шумен Светослава Хайнова. Във връзка с въпроси от медии, изпълняващият длъжността кмет доц. Виктория Ковчазова, посочва, че на 20..
Паднал бор върху електропровод е причина за спиране на електрозахранването в шуменските села Ивански, Кълново и Янково. Това съобщи за Радио Шумен Петя Попова- директор "Корпоративни комуникации и маркетинг" в електроразпределителното дружество. Аварийни екипи работят за премахване на дървото и токът ще бъде пуснат до края на работния ден...
Допълнителни екипи от всички звена на ОДМВР-Шумен са на обход по републиканската пътна мрежа. Това съобщиха от Областната дирекция. Тяхна задача е да подпомагат трафика и да оказват съдействие при проблемни ситуации на пътя. До 14:00 часа е в сила забраната за движение на тежкотоварни автомобили без вериги по пътя Шумен-Силистра. Екипи на "Пътна..
Със закъснение се движат автобусите от автогара Шумен, но към момента линиите се изпълняват. Това съобщиха дежурните диспечери. За село Риш е имало затруднения тази сутрин, но в 13:00 часа ще бъде пуснат автобус за населеното място. Изпълняват се линиите и към Смядово и Нови пазар. До момента няма спрени автобуси заради зимната обстановка.
В 00:43 часа в РДПБЗН Шумен е получен сигнал за пожар в отдушник на жилищен блок на ул.„Цар Освободител“ в Нови пазар. Това съобщиха от Областната дирекция на МВР- Шумен. На място е изпратен екип на РСПБЗН Нови пазар. След намесата на огнеборците пожарът е локализиран и потушен. Най- вероятната причина за възникването на огъня е неправилно..