Експлозия на газова бутилка е отнесла дограмата в кухнята на апартамент в разградския жилищен комплекс „Орел”. Инцидентът станал около 10 часа тази сутрин. Взривът разтърсил сградата като при земетресение, разлетели се стъкла и отломки, а след това избухнал и пожар. Никой от членовете семейството, живеещо в апартамента, не е пострадал. Няма засегнати и в района на блока, където има детска площадка. Четиричленната фамилия с две деца запазила присъствие на духа и хората сами изгасили огъня в кухнята, още преди да пристигнат пожарникарите. Парче от дограмата е счупило един от прозорците на спрян пред блока лек автомобил.
Простреляха бездомно куче в разградското село Пороище. Това съобщават от разградската полиция. 40-годишна жена е сигнализирала за инцидента на 18 март. Тя съобщила, че предния ден сутринта е намерила пред дома си в селото простреляно куче. Бездомното животно с огнестрелна рана в бедрото е откарано във ветеринарна клиника. След хирургична интервенция..
Селото с най-много щъркели в Северна България, Божурово посреща първите завърнали се, съобщи кметът на селото Юджел Юсеинов. Селото е известно в региона с многобройните щъркелови гнезда, които са около 25. Голяма част от тях са разположени на електрически стълбове, както и по комините и покривите на къщите. "Вече ни радват..
Двама загинали и много ранени е резултатът от тежка катастрофа на отсечката между Цар Калоян и Осенец в близост до разклона за село Езерче. На място е установено, че на 200 метра преди разклона „Фиат Добло“, управляван от 58-годишен мъж от Езерче, излиза от страничен черен път, като отнема предимството на движещия се от Русе към Разград по главния..
Лек автомобил „Опел Астра“ е спрян за проверка около 23.15 часа снощи в Исперих, съобщиха от разградската полиция. 40-годишният водач е тестван с дрегер, който отчел 1,85 промила алкохол в издишания въздух. Мъжът отказал да предостави кръв за химичен анализ. Автомобил „Ягуар“ е спрян около 20.15 часа самуиловското село Желязковец...
Държавният архив в Разград пази снимки и документи, свързани с жертвите на Народния съд в областта. Това каза за БТА началникът на архива Габриела Михайлова. Сред документите има досиета на осъдените, обвинителните актове на Разград и Исперих. Като частично постъпление се пазят писма до синовете на един от осъдените свещеници Ангел Хубанчев и..
Нови дървета и цветя ще бъдат засадени в Северен градски парк в Разград, съобщиха от общината. От двете страни на розариума под Пантеона работници от Общинското предприятие „Паркстрой“засадиха 8 японски вишни. На пет предварително определени и оформени петна се засаждат общо 50 хибискуса в бяло и лилаво. Първите участъци са около паметника на Христо..
73-годишен мъж от разградското село Балкански сигнализирал в полицията, че е измамен, съобщават от Областната дирекция на МВР-Разград. На 11 и 12 март потърпевшият получил няколко обаждания на мобилния телефон, че съществуващите му карти на „Revolut“ трябва да се закрият и да се преиздадат нови. Възрастният мъж е заблуден, че трябва да ги..