Финал на държавното първенство по всестранна езда

конна езда
Финалът на държавното първенство по всестранна езда ще се проведе от днес до неделя в Кабиюшка гора край Шумен. Състезанието ще включва следните дисциплини - днес - обездка, събота - крос кънтри и в неделя - прескачане на препятствия. Победителят ще бъде излъчен след сборуване на точките от трите дни. Състезанието е за деца и юноши 14/18 години и аматьори. Ще участват над 50 коня от цялата страна.

Плейоф срещу "Рилски спортист"

„Шумен“  завърши с победа редовния сезон в Националната баскетболна лига. Съставът на Янко Янков, който още в предишния кръг си осигури място в плейофите, спечели домакинството си на „Ямбол“ с 84:71. Всички играчи от титулярната петица завършиха двубоя с двуцифрен актив, като най-много – 16 точки, отбеляза Джъстин Кохайда. „Шумен“  завършва..

публикувано на 23.04.24 в 09:23

Отличия за шуменските каратеки

Изключително силно представяне на националните първенства за деца записаха състезателите на Спортния клуб по карате "Киокушин"-Шумен.  Те завоюваха 4 златни, 7 сребърни и 3 бронзови медала. Шампиони станаха: Дарена Борисова при момичета до 10 г. в кат до 35 кг.; Никол Стоева при момичета до 10 г. в кат. + 40 кг.; Ефе Велиев при момчета до 12 г. в кат...

публикувано на 22.04.24 в 12:48
Нургюл Салимова

Седмо място за Нургюл Салимова

Нургюл Салимова завърши с реми дебютното си участие в Турнира на претендентките за световната титла по шахмат в Торонто.  В партия от заключителния 14-и кръг живеещата в Търговищко състезателка стигна до равенство с рускинята Александра Горячкина след 59 хода игра. Така 20-годишната българка събра 5,5 точки, които ѝ отредиха седмото място в крайното..

публикувано на 22.04.24 в 06:29

"Шахматна пролет" в Шумен

Деца от цялата страна привлече в Шумен традиционният турнир "Шахматна пролет" на  Спортния клуб по шахмат "Шумен". Състезанието постави  начало на веригата турнири по ускорен шах "Шахматни сезони" - 2024 с провеждането на Турнир А (за шахматисти до 8 и до 10 години) и Турнир Б (в новия формат - за шахматисти до 13 и до 16 години). "Шахматна..

публикувано на 21.04.24 в 12:03

Юношите на "Шумен" – на финал

Юношите на "Шумен" до 19 г. се класираха за финала за Купата на България по баскетбол. Това стана след успех над "ЦСКА" с 82:80 с кош 9 секунди преди сирената. Баръш Мустафа отбеляза 22 точки, Владислав Станев добави 21. Отборът е съставен от играчи, които този сезон получават минути и в първия тим на "Шумен".  Финалът за Купата при юношите е днес,..

публикувано на 21.04.24 в 10:45

Тринайсета победа за "Лудогорец"

"Лудогорец" увеличи на 13 точки преднината си на върха в класирането на футболното първенство. В последния кръг от редовния сезон играчите на Георги Дерменджиев спечелиха с 3:0 гостуването си на "Хебър" с два гола на Текпетей и един на Секо. Следват още пет мача в първата шестица, като шампионите се нуждаят само от една победа или от общо 3 точки, за да..

публикувано на 21.04.24 в 10:31

Шумен – домакин на Първенството в Зона Североизток

Отборът за девойки до 13 години на Футболния клуб "Олимпия" Шумен ще участва в турнира, който ще се проведе днес, на 21 април, на стадион "Панайот Волов" в Шумен.  Турнирът се организира от Българския футболен съюз и е първият за пролетния дял на Първенството в зона Североизток за сезон 2023/2024г. В категорията девойки до 13 години, право..

публикувано на 21.04.24 в 09:43