Започна строителството на 9,3-километровия участък от АМ "Хемус" от Ябланица до п.в. "Боаза". Ремонтните дейности ще са на стойност 55 млн. лв., като при проектирането са спестени 40 на сто от първоначално предвидените средства, съобщи министърът на регионалното развитие и благоустройството Николай Нанков. Строителството трябва да приключи за две години. Министър Нанков допълни, че до два месеца ще започне и реалното строителство на участъка от автомагистрала "Хемус" от Шумен до Търговище на п.в. Белокопитово. По думите му магистралата е приоритет за правителството, в момента тече проектирането на участъка от п.в "Боаза" до разклона за Ловеч и Плевен, който е с дължина 52 км. Ако няма обжалване на процедурите, до края на годината и там ще започне реалното строителство. Започва също проектирането на следващите 85 км. до Велико Търново. Министър Николай Нанков прогнозира, че цялата магистрала трябва да бъда завършена до 2025 година, като за това ще са нужни още 1, 3 милиарда лева.
50-годишен водач на лек автомобил е заловен без свидетелство за правоуправление, съобщават от полицията в Разград. Мъжът е спрян за проверка, като е установено, че той шофира в срока на наложено наказание за неправоспособност. В автомобила са открити бензинов трион и горска дървесина без контролна марка и придружаващи документи. Направената на..
Множество сигнали за опити за измама по телефона са постъпили в дежурната част на областната дирекция в Шумен. Няколко са обажданията към стационарни телефони в шуменското село Мадара, има обаждания и към абонати от Велики Преслав. Това съобщават от полицейския пресцентър и уточняват, че този път измамниците се представят за полицаи. Казват, че се..
Правителството предлага редица мерки по отношение на цените. Това заяви премиерът Росен Желязков на брифинг след извънредното съвещание в Министерския съвет, което бе посветено на темата за цените на хранителните стоки. Една от мерките е законодателни промени за ограничаване на прекупвачите. Ще се прави анализ от НАП за дейностите на..
Днес с умерен, преди обяд по северното Черноморие и временно силен вятър от север и североизток ще започне да нахлува студен въздух. Ще бъде предимно облачно, след обяд със слаби валежи от дъжд, които към края на деня в Лудогорието ще преминат и в слаб сняг. Максималните температури ще са в широк интервал- от 2°-7°, за Шумен около 3°...
Днес празнуваме Трифон Зарезан. Денят на лозаря е посветен на труда и любовта на българите към лозята, гроздето и виното. За първи път този празник започва да се чества официално у нас през 1962 г. в деня на Свети мъченик Трифон. Днес в цялата страна лозари, винари, кръчмари ще празнуват и ще зарязват лозята. Шуменският кмет проф. Христо Христов и..
Днес облачността ще е променлива, сутринта по-често значителна, когато са възможни изолирани превалявания от дъжд, а по-късно ще има временни разкъсвания и намаления на облачността. Вятърът ще е слаб, по крайбрежието умерен от юг-югозапад и над районите бързо ще прониква по-топъл въздух. Минималните температури ще са между минус 0° и 5°, за Шумен около..
Бюлетин за планови прекъсвания на територията областите Разград, Русе, Силистра, Търговище, Шумен Петък 14.02.2025 Разград Няма прекъсвания за тази област Русе В периода 10.02.2025 - 14.02.2025, от 8:30 до 16:00 , поради планирани ремонтни дейности на съоръженията за доставка на електроенергия, ще бъде прекъснато..