Областен ученически конкурс „Снимките разказват“ обявява Регионалният съюз на офицерите и сержантите от запаса и резерва в Русе. Конкурсът е по повод националните чествания 100 години от Първата световна война и участието на България в нея.
Конкурсът се провежда под патронажа на русенския областен управител. В инициативата могат да участват ученици от училищата в област Русе в от 5 до 12 клас в две възрастови групи. Те трябва да издирят снимка, предмет или документ, свързан с родственик и неговото участие в някоя от войните за национално обединение.
В конкурса могат да участват оригиналите или дигитални копия. Подготвените творби трябва да бъдат подадени до 2 ноември в офиса на Регионалният съюз на офицерите и сержантите от запаса и резерва в Русе или в Регионалното управление на образованието. Отличените ще бъдат наградени на 19 ноември – Деня на сухопътните войски. Официалната церемония ще се състои в салона на Военния клуб в Русе.
Шестмесечни безплатни карти за обществения транспорт предлагат измамници в социалните мрежи. За това предупреждават от община Русе. От местната администрация посочват, че няма промяна в условията за пътуване и цените на превозните документи за пътуване по линиите, обслужвани от общинското дружество. Картите се купуват само от шофьорите в..
13 са денонощията с превишенияна средноденонощната норма на фините прахови частици 10 микрона, регистрирани в АИС „Възраждане“ - Русе през януари. Това показват данните от месечната справка, публикувана на интернет страницата на РИОСВ - Русе. Средномесечната концентрация е била 51,45 μg/m³ (микрограма на кубичен метър). Най-високата..
Всички зони за платено паркиране на територията на Русе стават безплатни от днес до 21 февруари. Кметът Пенчо Милков издаде заповед, според която гражданите и гостите на града, както и всички юридически лица, се освобождават от такса. Разпореждането на кмета е заради влошената метеорологична обстановка и възникналата необходимост от улесняване..
Заледените улици и тротоари в Русе изпратиха 19 души в ортопедията на болница Канев, информира БНТ. Дванайсет от пострадалите са с по-сериозни фрактури. Снежната покривка в Русе до обяд надхвърли 30 см. Основните улици и булеварди са почистени, но затруднено остана придвижването по малките улици и крайните квартали. Кметът на Русе Пенчо Милков също..
За непочистени улици и тротоари в Русе няма да бъде заплатено на снегопочистващата фирма. Това заяви тази сутрин кметът Пенчо Милков след проверка на състоянието на улици и тротоари в града. „Това, което виждат гражданите, виждаме и ние. Не се чистят добре малките улички и тротоарите“, категоричен е Милков. Тази сутрин „Пътинженеринг“..
Пътищата в Русенско са проходими при зимни условия, съобщиха от областната администрация. Заради снеговалежа камионите над 12 тона по пътя Русе – Разград трябва да са задължително с вериги. Временни затруднения има по пътищата между Сливо поле и Черешово, както и между Писанец и Ветово. Над 40 машини продължават да чистят снега и да обработват..
Тежък инцидент е станал на строителната площадка в Основно училище "Никола Обретенов" в Русе . 24-годишен работник е със счупени прешлени, след като е бил затиснат от метална конструкция при изграждането на физкултурен салон, информира „Дунав мост“. Инцидентът е станал днес около 11:45 часа. Пострадалият е транспортиран до спешното отделение на..