С изненада започна тържеството по повод професионалния празник на полицейските служители в Кубрат. Секретарят на Местната комисия за борба с противообществените прояви на малолетни и непълнолетни Надие Карагьозова връчи поздравителен адрес и благодарствено писмо на директора на Областната дирекция на МВР в Разград старши комисар Ивайло Йовчев. Надие Карагьозова е носител на наградата „Граждански принос“ в конкурса „Полицай на годината“ – 2017, като е номинирана за приза от Областната дирекция на полицията в Разград.
"Въпреки, че недостигът на кадри в община Кубрат остава наистина сериозен проблем, аз съм спокоен, защото знам, че хората тук са истински професионалисти и въпреки трудностите, си вършат работата", каза Ивайло Йовчев. „Надявам се, че скоро материалната база и условията на работа в управленията на Разград, Кубрат и Исперих ще бъдат подобрени. Освен за средства за управленията, очакваме средства за ремонт и на заседателната зала в сградата на Дирекцията в Разград", посочи Йовчев.
Децата от клуб „Емпатия“ поздравиха служителите за професионалния празник на МВР – 5 юли. Старши комисар Йовчев получи колаж от снимки, запечатали важни моменти от съвместната работа с клуб „Емпатия” и екземпляр от сборника „Детско правосъдие и правата на децата”. Благодарствено писмо получи и началникът на РУ - Исперих Мирослав Маринов.
Държавният архив в Разград пази снимки и документи, свързани с жертвите на Народния съд в областта. Това каза за БТА началникът на архива Габриела Михайлова. Сред документите има досиета на осъдените, обвинителните актове на Разград и Исперих. Като частично постъпление се пазят писма до синовете на един от осъдените свещеници Ангел Хубанчев и..
Нови дървета и цветя ще бъдат засадени в Северен градски парк в Разград, съобщиха от общината. От двете страни на розариума под Пантеона работници от Общинското предприятие „Паркстрой“засадиха 8 японски вишни. На пет предварително определени и оформени петна се засаждат общо 50 хибискуса в бяло и лилаво. Първите участъци са около паметника на Христо..
73-годишен мъж от разградското село Балкански сигнализирал в полицията, че е измамен, съобщават от Областната дирекция на МВР-Разград. На 11 и 12 март потърпевшият получил няколко обаждания на мобилния телефон, че съществуващите му карти на „Revolut“ трябва да се закрият и да се преиздадат нови. Възрастният мъж е заблуден, че трябва да ги..
Учениците и младите хора ще развиват своите умения и знания в клубове по интереси в Младежкия център в Разград. Той се изгражда по проект между община Разград и Асоциация „Интегро“ по Националния план за възстановяване и устойчивост, съобщи неговият ръководител Нели Добрева. Общият бюджет на проекта е малко над 4 млн. лв., а срокът за..
Черна мъжка чанта с дрога е намерена във вторник в задблоково пространство до трафопост в Разград, съобщиха от полицията. В чантата са открити електронна цигара тип „вейп“, две бутилки по 240 мл жълтеникава и кафеникава течности и мундщук за електронна цигара. Съдържанието е тествано за наркотици и реагира положително на канабис. Работата по..
С панихида в Разград ще бъде почетена паметта на жертвите на Народния съд и комунизма. Поклонението ще се проведе на 13 март пред мемориала, издигнат в тяхна памет в стария гробищен парк, съобщиха инициаторите на поклонението. „На 13 март 1945 година в Разград е извършено най-масовото убийство в новата история на града. Застреляни са 11 достойни..
Започна полагането на асфалтова настилка на третокласния общински път от Разград към поповското село Тръстика, съобщиха от общинската администрация. Началото на ремонта на участъка с дължина 1878 м бе поставено през декември 2024 г. След изкопаването на канавки, оформянето на три отбивки и полагане на трошено-каменна настилка, дейностите бяха..